09:51 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
15210

USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

TALLINN, 23. märts - Sputnik. Ameerika pommitajate ja Venemaa hävitajate kohtumised Läänemere kohal toimuvad üha sagedamini. Viimase ööpäeva jooksul saatsid Su-27 hävitajad Ameerika Ühendriikide õhujõudude B-52H pommitajaid kahel korral.

© Минобороны России
Vene hävitajad Su-27 saatsid USA pommitajaid Balti mere kohal

Sellest teatas laupäeval RIA Novosti sõnul Venemaa riiklik juhtimiskeskus. Tuleb märkida, et lend toimus neutraalsete vete kohal. Pommituslennukite B-52H saatmiseks tõsteti õhku Venemaa õhutõrjevägede Su-27 hävituslennukid.

Milleks Venemaa Balti laevastikule tankipolk >>

Teatatakse, et Venemaa hävituslennukite piloodid ei lubanud USA õhujõudude strateegilistel pommitajatel läheneda Venemaa riigipiirile.

Teatatakse samuti, et alates 14. märtsist on Ameerika Ühendriikide strateegilise lennuväe lennukid Läänemere kohal teinud juba seitse lendu.

Sputnik Eesti on juba kirjutatud, et 20. märtsil lähenes USA õhujõudude strateegiline pommitaja B-52H Venemaa loodeosa piiridele ja imiteeris rünnakut Venemaa Balti laevastiku baasile Kaliningradi oblastis. Strateegilise pommitaja lend toimus umbes kaheksa tuhande meetri kõrgusel.

Viimastel aastatel on Ameerika Ühendriikide ja teiste NATO riikide sõjalennukid aktiviseerinud oma tegevust Venemaa piiride lähedal. Lääs seletab oma tegevust vajadusega "heidutada" Venemaad.

Balti saba liputab NATO koera >>

Venemaa juhtkond on korduvalt öelnud, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei ründa kunagi ühtegi NATO riiki. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on NATO teadlik, et Moskva ei kavatse kedagi rünnata, kuid kasutab lihtsalt võimalust paigutada Venemaa piiride juurde rohkem relvastust ja vägesid.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Vene hävitaja Su-27 eskordib Läänemere kohal USA luurelennukit
Vene hävitaja häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit
USA valmistab Venemaale ette provokatsiooni Läänemeres
USA õhujõud saatsid Vene Su-30 Läänemere kohal
Tagid:
provokatsioon, pommitaja, hävitaja, Su-27, Venemaa, Läänemeri

Peamised teemad