22:51 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Uudised
lühendatud link
10910

Prantsuse moslemeid esindav nõukogu CFCM teatas esmaspäeval, et kaebab Facebooki ja YouTube'i kohtusse, sest Christchurchi ründaja sai neil platvormidel rünnakust otseülekannet näidata.

TALLINN, 25. märts — Sputnik. Uus-Meremaal Christchurchi linnas kahes mošees tulistamises 50 inimest tapnud Austraalia kodanik Brenton Tarrant kandis oma Facebooki kontol rünnakut üle 17 minuti jooksul, vahendas ERR viitega Reutersile.

Video oli ka mitu tundi pärast rünnakut leitav Facebookis, Twitteris ja YouTube'is, samuti Instagramis ja Whatsappis. CFCM-i islamofoobia vaatluskeskuse president Abdallah Zekri kinnitas Facebooki ja YouTube'i kohtusse kaebamist.

© REUTERS / Mark Mitchell/New Zealand Herald
Uus- Meremaa tulistaja

Moslemitele pühal päeval, 15. märtsi hommikul toimus kahes Uus-Meremaa mošees tulistamine. Hukkus 50 inimest ja 48 said haavata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Pealtnägija jutustas, kuidas õnnestus tulistaja Christchurchis relvituks teha >>

Kiivri, kaitseprillide ja sõjaväe jopega mees avas tule Lynwoodi äärelinna mošees. Seejuures tegi laskur rünnakust sotsiaalvõrgustiku Facebook kaudu online-ülekande. Umbes samal ajal avati moslemite pihta tuli veel ühes mošees ja Christchurchi haiglas. 

Vahistatud on 20. eluaastates mees, kellele on esitatud mõrvasüüdistus. Linwoodi laskja nimetas end Brenton Tarrantiks, 28 aastaseks Austraalia kodanikuks.

АР
Mošeetulistamised Uus-Meremaal: 50 hukkunut

Terrorirünnak Uus-Meremaal meenutas maailmale Norra natsionalistliku ja protestantliku fundamentalisti Anders Bering Breiviku kuritegu. 22. juulil 2011 korraldas ta Oslo kesklinnas plahvatuse ja ründas noortelaagrit, tappes 77 ja vigastades 151 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Breiviki fenomen: rassistide tapatalgud Uus-Meremaa mošeedes >>

Samal teemal

Norras vändatakse filmi Breivikist
Strasbourgi rünnakus sai surma kaks ja haavata 14 inimest
Advokaat: eraldatus kahjustab Breiviki vaimset tervist
Tulistamine Hollandi trammis: on hukkunuid
California baaritulistamises hukkus 12 inimest
Tagid:
tulistamine, terrorism, otseülekanne, kohus, YouTube, Facebook, Uus-Meremaa

Peamised teemad