14:36 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Uudised
lühendatud link
21812

Mitmed sõjalennukite liikumist jälgivad vaatlejad andsid esmaspäeval, 25. märtsil sotsiaalmeedias teada, et taas on märgata USA strateegiliste pommituslennukite tavapärasest suuremat aktiivsust Läänemere piirkonnas, sealhulgas Eesti kohal.

TALLINN, 25. märts — Sputnik. Kaht sõjalennukit Boeing B-52 Stratofortress märgati Läänemere lõunaosas. Üks lendas aga Eesti kohal, kusjuures selle lendu märgati ka Tallinnas.

​Sarnaseid tähelepanekuid tegid lennukivaatlejad ka nädal aega tagasi ja ka siis lendas üks kaugpommitaja Eesti kohal, teatas ERR.

​"Neli õhujõudude pommitajat B-52 Stratofortress startisid esmaspäeval Briti õhujõudude baasist Inglismaal Fairfordis ning lendasid erinevates kohtades Euroopas, sealhulgas Norra mere kohal, Läänemere ja Eesti kohal ning Vahemere ja Kreeka õhuruumis," teatasid Ameerika Ühendriikide õhujõud eelmisel nädala teisipäeval, 19. märtsil.

Euroopas ja Aafrikas paiknevate USA õhujõudude pressiteenistus täpsustas, et lendude eesmärk oli lennukimeeskondade tutvumine piirkonnaga ja USA pühendumuse demonstreerimine liitlastele ja partneritele oma relvajõudude globaalse rakendamise abil.

​Eestis sooritas B-52 treeninglennu koostöös NATO maapealse rünnakujuhtimismeeskonnaga. Kreeka kohal toimunud treeninglennul toimus õhus tankimine tankurlennukilt KC-135 Stratotanker.

Soome suurärimees: Eestit ei ole võimalik kaitsta, kui Soome pole NATOs>>

Harjutuses osalenud kaugpommitajate kodubaas on Louisianas paiknev Barksdale'i õhujõudude baas. Lennukid saabusid Fairfordi 14.-15. märtsil ning nende sealolek võimaldab harjutada baasi kasutamist USA õhujõudude ettenihutatud baasina Euroopas, teatasid Ühendriikide õhujõud.

Tagid:
Eesti, Läänemeri, USA, pommitaja

Peamised teemad