08:44 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Uudised
lühendatud link
13610

Euroopa Parlament hääletas teisipäeval, 26. märtsil ettepaneku poolt lõpetada iga-aastane üleminek suve- ja talveajale, viimast korda peaks kellakeeramine toimuma 2021. aastal.

TALLINN, 26. märts — Sputnik. Parlamendi liikmed toetasid Euroopa Komisjoni ettepanekut kellakeeramine lõpetada, kuid lükkasid ülemineku kahe aasta võrra edasi. Otsuse kohaselt säilib iga riigil õigus otsustada, millisesse ajavööndisse ta jääb, vahendas ERR viitega EP pressiteenistusele.

Riigid, mis otsustavad jääda suveajale, keeravad viimast korda kella 2021. aasta märtsi viimasel pühapäeval, need liikmesriigid, mis eelistavad jääda vööndi- ehk talveajale, keeravad viimast korda kella sama aasta oktoobri viimasel pühapäeval.

Otsuse poolt hääletas 410 saadikut, 192 oli vastu ja 51 jäi erapooletuks.

Suve- või talveaeg, ehk kui palju valget aega me "maha magame"?>>

Eesti läheb üle suveajale, illustreeriv foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Eesti on sattunud oma ajatsooni määramisel keerulisse seisu, kuna lõunanaabrid eelistavad suveajale jäämist, Soome aga pooldab talveaega.

 

Idee lõpetada Euroopa Liidu liikmesriikides suve- ja talveajale üleminek sai alguse 2017. aasta juunis Soome kodanikualgatusest, kui Soome parlamendile saadeti pea 70 000 Soome kodaniku allkirjaga pöördumine suveaja kaotamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eestil tuleb valida, kas jääda suve- või talveajale>>

Pöördumise põhjuseks oli negatiivne mõju inimeste tervisele suveajale üleminekul. Seoses kellakeeramisega meenutati, et Soome on olnud varem ise üks kellakeeramise pooldajaid. Samas märgitakse, et nüüd on õige aeg tehtud vead parandada, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

CV.ee: kellakeeramine röövib kümneid miljoneid eurosid aastas>>

Kellakeeramine on maailmas väikse osa, põhiliselt Lääneriikide eripära. Suuremas osas maailmast, sealhulgas valdavas osas Aasias, Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas ei toimu mingit kellakeeramist.

Tänavu minnakse üle suveajale ööl vastu pühapäeva. 31. märtsil keeratakse kellad üks tund edasi.

Tagid:
Euroopa Parlament, kellakeeramine, suveaeg

Peamised teemad