00:36 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Uudised
lühendatud link
24536

Läti, Leedu ja Eesti esindajad esinesid ühise seisukohaga, et Venemaa kui NSV Liidu õigusjärglane kannab ajaloolist vastutust "Nõukogude okupatsiooni" eest ja allkirjastas sellekohase ühisdeklaratsiooni.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Balti riikide nõuded kompenseerida "Nõukogude okupatsiooniga põhjustatud kahju" ajavad Venemaad naerma, ütles Läti esindaja Euroopa Parlamendis Andrei Mamõkin. Politoloog Leonid Krutakov rääkis raadios Sputnik, miks tema arvates selliseid nõudmisi esitatakse.

Kahemeeste rõõm: Eesti antud matemaatikaülesanded "Nõukogude okupatsioonist" kannavad nime "Maksa ja kahetse", just seda tahavad kolm Balti riiki Moskvalt juba pikemat aega. Tõsi, aritmeetikaga ei ole neil asjad eriti hästi - iga kord saadakse uus tulemus. Ja ikka vale. Ka ajalooliselt.

Eesmärk õigustab vahendeid - Eesti minister ähvardab Venemaad>>

Venemaa naerab Balti riikide nõudmiste üle kompenseerida "Nõukogude okupatsiooni põhjustatud kahju", ütles Euroopa Parlamendis Lätit esindav Andrei Mamõkin intervjuus raadiole Sputnik saatele "Nädala argumendid" (v.k. – "Аргументам недели" – toim.). Ta rõhutas, et väited okupatsioonile näitavad Balti riikide poliitilise eliidi madalat arengut.

"Muidugi ei võta riigi tasandil keegi seda küsimust tõsiselt. Balti riigid Venemaalt muidugi midagi ei saa," ütles Euroopa Parlamendi liige.

Eelmisel nädalal toimus Läti justiitsministeeriumis rahvusvaheline konverents, mis oli pühendatud Balti riikide "Nõukogude okupatsioonist" põhjustatud kahju arvutamisele. Läti, Leedu ja Eesti esindajad esinesid ühise seisukohaga, et Venemaa kui NSV Liidu õigusjärglane kannab ajaloolist vastutust "Nõukogude okupatsiooni" eest ja allkirjastas sellekohase ühisdeklaratsiooni.

Balti riigid, hüvitis ja Venemaa: kes kellele võlgu on?>>

Veebruari alguses nõudis Eesti justiitsminister Urmas Reinsalu "Nõukogude okupatsiooniga" põhjustatud kahju hüvitamist, mille suuruse hindades ta 90 miljardile rublale.

Politoloog, Venemaa valitsuse juures asuva Finantsülikooli poliitikateaduste osakonna dotsent Leonid Krutakov, väljendas raadios Sputnik arvamust, et selliste avalduste eesmärk on toetada inforuumis Venemaad kui kurjuse kehastust.

Venemaa suursaadik Eestis: spekuleerimise asemel tuleks dialoogile mõelda>>

"Balti riikide "reparatsiooninõuded" on tõesti naljakad. Olukord ei ole lihtsalt absurdne, see on idiootlik. Nad panustavad Venemaa "pahatahtlikule kuvandile". See on väidetavalt selline irevil hammastega agressiivne karu, kes on valmis kohe Balti riigid, Poola ja Ukraina nahka panema," ütles Leonid Krutakov.

Ta usub, et tegemist on Ameerika Ühendriikide poliitilise tellimusega.

"Balti riigid täidavad antud juhul neile määratud Venemaad ümbritseva uue" sanitaarkordoni" rolli. Samal ajal püüavad nad Venemaa küljest ära rebida "vana Euroopat" - Prantsusmaad, Saksamaad jne, et mitte lasta Euroopa tehnoloogiatel ühineda Venemaa ressurssidega. Ja kuna Venemaa taga paistab Hiina, siis kui selline kooperatsioon teoks saab, muutub Ameerika koos kõigi tema rahaliste ressurssidega samasuguseks naerualuseks nagu praegu on Balti riigid. Selle vältimiseks nad siis nüüd töötavadki," usub Leonid Krutakov.

Tagid:
Venemaa, Leedu, Läti, Eesti, Balti riigid, kompensatsioon, okupatsioon

Peamised teemad