10:46 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
7620

Eesti valib Euroopa Parlamenti seitse liiget, erakonna maksimaalne nimekirja pikkus on üheksa kandidaati. Lisaks Eesti kodanikele on kandideerimisõigus ka teiste Euroopa Liidu riikide kodanikel.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Kolmapäeval, 27. märtsil algab kandidaatide ülesseadmine Euroopa Parlamendi valimisteks. Viimane päev kandidaate registreerimiseks esitada on 6. aprillil, teatas Vabariigi Valimiskomisjon.

Enne kandidaatide esitamist peavad erakonnad ja üksikkandidaadid tasuma kautsjoni, mis neil valimistel on 2700 eurot iga kandidaadi kohta.

Valimised 2019: Euroopa võimuladvikud on juba valmis oma lüüasaamises Moskvat süüdistama >>

Riigi valimisteenistus võtab dokumente vastu aadressil Tallinn, Toompea 1. Lisaks saab dokumente saata ka digiallkirjastatult.

Seoses Ühendkuningriigi võimaliku lahkumisega Euroopa Liidust märkis Vabariigi Valimiskomisjon oma koosolekul järgmist. Kui Ühendkuningriik on Euroopa Liidust välja astunud enne 2. juulit 2019, registreerib Valimiskomisjon Eestist valitud 7 Euroopa Parlamendi liiget.

Kui Ühendkuningriik ei ole Euroopa Liidust välja astunud 2. juuliks 2019, registreerib Valimiskomisjon Eestist valitud kuus Euroopa Parlamendi liiget.

Kui 2019. aastal valitud Euroopa Parlamendi volituste kestvuse ajal Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumine jõustub, registreerib Valimiskomisjon Eestist 7. Euroopa Parlamendi liikme.

Esimesena teatas avalikult uue valmiskampaania algusest ja püüdlusest võtta kasvõi üks kuuest Eesti kohast Euroopa Parlamendis Riigikokku pääsemata jäänud erakonna Eesti 200 juht Kristina Kallas, vahendas Sputnik Eesti.

Oma soovist keskenduda Euroopa Parlamendi valimistele teatasid ka sotsiaaldemokraadid, tuues tugeva kandidaadi ja nimekirja võimaliku esinumbrina näitena esile endise välisministri Marina Kaljuranna.

Euroopa Parlament keelab Lätit armastada>>

Praegu Euroopa Parlamendis reformierakondlasi esindav Igor Gräzin on juba teatanud, et järgmisel korral tahaks ta minna Keskerakonna nimekirja alusel ning seetõttu jääb ta sellest mängust välja.

Keskerakonna otsust alustada koalitsioonikõnelusi EKRE ja Isamaaga teravalt kritiseerinud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid kinnitas ERR-le, et ta ei kandideeri europarlamendi valimistel Keskerakonna nimekirjas. Kaljulaid oli riigikogu valimistel häältesaagilt Keskerakonna poliitikutest kolmandal kohal. Ta kogus oma ringkonnas 7303 häält.

ERRile teadaolevalt kandideerib Evelin Ilves eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel erakonna Eestimaa Rohelised nimekirjas.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad Eestis 26. mail. Välisesindustes saab hääletada ajavahemikus 11.-16. maini, Eestis algab e-hääletamine ja eelhääletamine 16. maist.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
Tagid:
kandidaat, valimised, Euroopa Parlament

Peamised teemad