05:28 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Uudised
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
12510

Vene välisministeeriumi presidendi Kersti Kaljulaid visiidist Moskvasse informeeritud, kuid tänase seisuga kahepoolseid kohtumisi kokku lepitud ei ole.

TALLINN, 28. märts — Sputnik. President Kersti Kaljulaid sõidab 18. aprillil töövisiidile Moskvasse, kus avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone, vahendas ERR viitega presidendi kantselei.

"Moskvas on meie riigi ajalooline esimene välisesindus ja täna on see Eesti suurim ja üks olulisemaid kahepoolseid saatkondi. See on meie diplomaatia eesliin," ütles presidendi välispoliitika nõunik Lauri Kuusing, kelle sõnul ongi visiidi üks eesmärk tunnustada inimesi, kes igapäevaselt välispoliitika eesliinil Eesti huvide ja meie kodanike õiguste eest seisavad.

Eesti Rahvusvähemuste Esindajate Koja juhatuse esimees Rafik Grigorjan
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti saatkond Moskvas asub linna ajaloolises keskosas Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi vahetus läheduses ning on algusest peale tegutsenud ühes ja samas majas.

Venemaa president õnnitles Eesti rahvast rahvuspüha puhul>>

Eesti määras esimese täievolilise saadiku Moskvasse 1921. aasta veebruaris ning Eesti saatkond oli üks esimesi suursaatkondi enamlikul Venemaal ja selle uues pealinnas. Suursaatkonna renoveerimistööde projekteerimine algas juba 2014. aasta, ehitustöödega alustati 2016. aasta sügisel.

Lauri Kuusingu sõnul on Vene välisministeeriumi presidendi visiidist Moskvasse informeeritud, kuid tänase seisuga kahepoolseid kohtumisi kokku lepitud ei ole.
Viimati külastas Venemaad president Toomas Hendrik Ilves 2011. aastal, kui käis Peterburi Jaani kiriku taaspühitsemisel.

Teatavasti kohtus Venemaa president Vladimir Putiniga president Arnold Rüütel.

Esimene kohtumine toimus aastal 2003 New Yorgis ÜRO peaassambleel. Rüütel rääkis, et tal ei olnud Putiniga kohtumist varem kokku lepitud ning see sai teoks tollase välisminister Kristiina Ojulandi initsiatiivil.

Kaljulaid teatas sõja puhkemisest Euroopas>>

Samal aastal Peterburis Venemaa-Euroopa Liidu tippkohtumisel viibinud Arnold Rüütel kohtus taas kahel korral mitteametlikus õhkkonnas Vladimir Putiniga.

President Rüütel kohtus oma Venemaa ametivennaga ka 2005. aastal. Kohtumisel osalesid vaid kaks riigipead ja patriarh Aleksius II, kelle kutsel Rüütel Moskvasse sõitis. Kohtumine toimus Kremlis patriarhi residentsis.

Kõik kolm kohtumist olid mitteametlikud.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
Tagid:
saatkond, Moskva, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad