08:22 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
9620

Isamaa juhatuse esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul võiks osapooled parimal juhul koalitsioonileppe sõlmida veel enne järgmist neljapäeva, mil suure tõenäosusega uus riigikogu kokku kutsutakse.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. "Koalitsioonilepingu sõlmimine jääb järgmisesse nädalasse. Ma ei oska öelda, mis päevale täpselt, aga ideaalis enne järgmist neljapäeva, mil on tõenäoliselt Riigikogu kokku kutsumise päev," vahendas Pealinn Seederi sõnu. 

Seeder loodab, et selleks ajaks lepitakse kokku ka kaadriküsimustes – seisavad ju siis ees riigikogu esimehe ja aseesimeeste valimised. Hetkel selle teemani veel jõutud ei ole.

Peaminister Jüri Ratas teatas valitsuse pressikonverentsil samuti, et kolmikliit peaks olulistes küsimustes kokkuleppele jõudma veel enne neljapäeva.

Sageli on läbirääkimised lõppenud alles peale südaööd, kuid isegi raksetes küsimustes on suudetud jõudsalt edasi liikuda. Ratas lisas, et maksude tõstmist ei plaanita.

Koalitsiooniläbirääkijad leppisid kokku, et saavutatud lepe esitatakse avalikkusele tervikuna.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, taastab koalitsioon piirivalve ja kaotab immigratsioonikvoodi. Koalitsioonikõneluselt lepiti ka kokku, et tõstetakse lastetoetusi, kuid esialgu pole veel teada, kui suureks lastetoetuste kasv kujuneb.

Ratas: koalitsioonilepe tuleb üsna konkreetne >>

"Esiteks lepiti üheselt kokku, et immigratsioon jääb edaspidi täielikult Eesti kontrolli alla, mingeid kvoote ei tule! Lisaks jõuti üksmeelele nii piirivalve taastamises (eraldi struktuur ja oma eelarve, reservi loomine), kui ka tagasirände soodustamises," oli Mart Helme kokkulepituga kõneluste järel rahul.

Siseturvalisusest rääkides ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas, et kohalike omavalitsuste korrakaitseüksused saavad tulevikus avaliku korra tagamiseks suuremad volitused.

Samal teemal

Kolm erakonda jõudsid kokkuleppele spordi, kultuuri ja noorsootöö punktides
Tagid:
Eesti Vabariik, valitsus, Riigikogu, koalitsioonikõnelused, koalitsioonileping, koalitsioon

Peamised teemad