02:18 04. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Uudised
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
15110

Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov kinnitas, et Eesti poolelt saadi taotlus Vene liidriga kohtumiseks ja vihjas ka Kremli reaktsioonile.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Venemaa sai Eestilt tõepoolest taotluse kahe riigi juhtide kohtumise korraldamiseks, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov. Praegu valmistutakse tema poolt RIA Novostile teatatu põhjal Venemaa-Eesti tippkohtumiseks.

"Jah. Me saime vastavasisulise taotluse. Selline kohtumine on nüüd plaani võetud ja ettevalmistamisel," ütles Peskov.

Sputnik Eesti on teatanud, et president Kaljulaid sõidab 18. aprillil Moskvasse, et avada pidulikult Eesti saatkonna renoveeritud hoone. Varem märkis Kaljulaid, et on valmis Moskvasse minema alles pärast Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimist.

Nossovitš Kaljulaidi Moskva-visiidist: nii need asjad ei käi>>

Teisipäeval, 2. aprillil selgus ka, et Eesti riigipea taotleb kohtumist Vene presidendi Vladimir Putiniga. Vastav ametlik taotlus on Venemaa poolele saadetud.

Müllerson: Brüsseli kooskõlastuseta on Kaljulaidi kohtumisel Putiniga marginaalne roll>>

Kersti Kaljulaid ei suuda tõenäoliselt Vladimir Putiniga olulisi küsimusi lahendada, ilma neid eelnevalt Brüsseliga kooskõlastamata, kuid nende kohtumine on kontaktide loomiseks vajalik, lausus Rein Müllerson, endine Genfi Rahvusvahelise Õiguse Instituudi president (2015-2017) ja Tallinna Ülikooli professor oma kommentaaris Sputnik Eestile.

Ta leiab, et mõlemal poolel on, millest rääkida ja seetõttu hindab ta sellist sammu positiivselt.

President Kaljulaidi visiit Moskvasse>>

Üldiselt, ei saa Müllersoni sõnul nii lühikese etteteatamisega korraldatud kohtumine kuigi resultatiivseks osutuda.

"Kasvõi ainult seetõttu, et Eestil puudub iseseisev välispoliitika – see dikteeritakse Brüsselist. Ma ei mõtle mitte niivõrd Euroopa Liitu kui just NATO-t," ütles Müllerson, lisades, et ilma nendega kooskõlastamata ei hakka Kersti Kaljulaid lahendama küsimusi, mis nõuavad radikaalset lähenemist.

Venemaa president Vladimir Putin ei ole veel Eesti Vabariigi presidendiga kohtunud. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov varem märkis, et ta ei saa sellise kohtumise võimalust välistada.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
Tagid:
Eesti, Moskva, Dmitri Peskov, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad