09:30 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov

Peskov: Putini kohtumist president Kaljulaidiga valmistatakse ette

© Sputnik / Сергей Гунеев
Uudised
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
14010

Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov kinnitas, et Eesti poolelt saadi taotlus Vene liidriga kohtumiseks ja vihjas ka Kremli reaktsioonile.

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Venemaa sai Eestilt tõepoolest taotluse kahe riigi juhtide kohtumise korraldamiseks, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov. Praegu valmistutakse tema poolt RIA Novostile teatatu põhjal Venemaa-Eesti tippkohtumiseks.

"Jah. Me saime vastavasisulise taotluse. Selline kohtumine on nüüd plaani võetud ja ettevalmistamisel," ütles Peskov.

Sputnik Eesti on teatanud, et president Kaljulaid sõidab 18. aprillil Moskvasse, et avada pidulikult Eesti saatkonna renoveeritud hoone. Varem märkis Kaljulaid, et on valmis Moskvasse minema alles pärast Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimist.

Nossovitš Kaljulaidi Moskva-visiidist: nii need asjad ei käi>>

Teisipäeval, 2. aprillil selgus ka, et Eesti riigipea taotleb kohtumist Vene presidendi Vladimir Putiniga. Vastav ametlik taotlus on Venemaa poolele saadetud.

Müllerson: Brüsseli kooskõlastuseta on Kaljulaidi kohtumisel Putiniga marginaalne roll>>

Kersti Kaljulaid ei suuda tõenäoliselt Vladimir Putiniga olulisi küsimusi lahendada, ilma neid eelnevalt Brüsseliga kooskõlastamata, kuid nende kohtumine on kontaktide loomiseks vajalik, lausus Rein Müllerson, endine Genfi Rahvusvahelise Õiguse Instituudi president (2015-2017) ja Tallinna Ülikooli professor oma kommentaaris Sputnik Eestile.

Ta leiab, et mõlemal poolel on, millest rääkida ja seetõttu hindab ta sellist sammu positiivselt.

President Kaljulaidi visiit Moskvasse>>

Üldiselt, ei saa Müllersoni sõnul nii lühikese etteteatamisega korraldatud kohtumine kuigi resultatiivseks osutuda.

"Kasvõi ainult seetõttu, et Eestil puudub iseseisev välispoliitika – see dikteeritakse Brüsselist. Ma ei mõtle mitte niivõrd Euroopa Liitu kui just NATO-t," ütles Müllerson, lisades, et ilma nendega kooskõlastamata ei hakka Kersti Kaljulaid lahendama küsimusi, mis nõuavad radikaalset lähenemist.

Venemaa president Vladimir Putin ei ole veel Eesti Vabariigi presidendiga kohtunud. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov varem märkis, et ta ei saa sellise kohtumise võimalust välistada.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
Tagid:
Eesti, Moskva, Dmitri Peskov, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad

 • Kapitooliumihoone Washingtonis

  USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

  30
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  25
 • Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko

  Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko, kes nimetas hiljuti Kiievi ja Moskva suhete praegust seisu "sulaks", andes mõista, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Ukraina juhtkonnale eesmärk omaette.

  28