22:54 21. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Uudised
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
14410

Venemaa presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et kohtumiselt Kersti Kaljulaidiga ei oodata ühtegi konkreetset tulemust, kuid Putin soovib hajutada Eesti julgeolekuhirme.

TALLINN, 6. aprill — Sputnik. Peskovi sõnul on kohtumise eesmärk üksteisega lähemalt tutvuda. Kohtumisel püstitatakse aktuaalsed ja põletavad küsimused, vahendas ERR viitega Postimehele.

Küsimusele, milliseid aktuaalseid teemasid kohtumisel kindlasti arutatakse, vastas Peskov, et Eestis on teatud hirm julgeoleku olukorra pärast.

"Meie seisukohalt pole sellel mingit alust. Venemaa on korduvalt rõhutanud, et meie poolt pole mingit ohtu naabritele," rääkis Peskov.

Eesti president Kersti Kaljulaidi töövisiit Moskvasse on kavas 18. aprillil. Riigipea külastab Venemaa pealinna, et osaleda Eesti Vabariigi Moskva saatkonnahoone renoveerimisjärgsel avatseremoonial.

Здание Государственной Думы РФ
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Sellest, et Kaljulaid loodab kohtuda Moskva-visiidi käigus ka Vene riigipea Vladimir Putiniga ning riigipea kantselei saatis Venemaa poolele sellekohase taotluse, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval, 1. aprillil.

"Jah. Me saime vastavasisulise taotluse. Selline kohtumine on nüüd plaani võetud ja ettevalmistamisel," ütles Peskov.

Kaljulaid ei suuda tõenäoliselt Vladimir Putiniga olulisi küsimusi lahendada, ilma neid eelnevalt Brüsseliga kooskõlastamata, kuid nende kohtumine on kontaktide loomiseks vajalik, lausus Rein Müllerson, endine Genfi Rahvusvahelise Õiguse Instituudi president (2015-2017) ja Tallinna Ülikooli professor oma kommentaaris Sputnik Eestile.

"Kasvõi ainult seetõttu, et Eestil puudub iseseisev välispoliitika – see dikteeritakse Brüsselist. Ma ei mõtle mitte niivõrd Euroopa Liitu kui just NATO-t," ütles Müllerson, lisades, et ilma nendega kooskõlastamata ei hakka Kersti Kaljulaid lahendama küsimusi, mis nõuavad radikaalset lähenemist.

Politoloog: Eesti ja Venemaa presidentide kohtumise võimaluste koridor on kitsas >>

Kuid teave, et presidendi kantselei saatis Vene poolele taotluse võimaliku kohtumise korraldamiseks Venemaa Föderatsiooni juhiga rõõmustas Müllersoni.

Ta leiab, et mõlemal poolel on, millest rääkida ja seetõttu hindab ta sellist sammu positiivselt.

Kaljulaid on varem "Aktuaalsele kaamerale" öelnud, et soovib rääkida Putiniga nii Eesti ja Venemaa kahepoolsetest suhetest kui ka Ukraina ja Gruusia konfliktist.

President Kaljulaidi visiit Moskvasse>>

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
Tagid:
Eesti, Moskva, Dmitri Peskov, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad