13:10 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Uudised
lühendatud link
92631

Saksamaa juhtiva telekanali ZDF saatejuht Claus Kleber teatas uudistesaates "Venemaa sissetungist" Eestisse.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Kleberi sõnul toimuks Balti riigi "vallutamine" "Krimmi stsenaariumi" järgi, vahendab RIA Novosti.

"Ameerika sõjavägi koos Saksa ja Euroopa liitlastega suundub praegu Eestisse, et lüüa sealt välja Vene relvajõudude üksused, mis saabusid riiki samuti, kui mõned aastad tagasi Krimmi," esitas Kleber "hirmuäratava pildi".

Puškov: Eesti tähtsus piirdub Venemaa naabrusega >>

Seejärel palus uudisteankur publikul mitte muretseda ja jätkas rahulikult: "See ei ole tõsi. Lihtsalt fantaasia. Kuid üsnagi realistlik." Pärast seda rääkis moderaator NATO heidutavast rollist, rõhutades, et just allianss on taganud rahu Euroopa mandril.

Venemaa president Vladimir Putin ja tema pressiesindaja Dmitri Peskov
© Sputnik / Александр Вильф

Kleberi sõnul on NATO näol tegu "enneolematu edulooga", kuid nüüd olevat organisatsioon "nõrgem" kui kunagi varem.

ZDF on korduvalt levitanud kahtlaseid ja russofoobseid materjale. Nii näitas telekanal filmi "Putini külm sõda", kus väideti, et "Venemaa agendid" saabuvad pagulaste näol Euroopasse.

Teises ZDF "dokumentaalfilmis" näidati meest, kes oma sõnul vabatahtlikuna Donbassi poolel võitles. Hiljem tunnistas "intervjueeritu", et kõik, mis filmis toimus, oli lavastus.

Tähelepanuväärne on seegi, et isegi Eestis ei usuta 2014. aasta krimmilaadsete sündmuste tekkimise võimalusse oma territooriumil, sest ollakse kindlad "USA ja NATO bloki usaldusväärses kaitses".

President Kaljulaidi visiit Moskvasse >>

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kinnitas seda ka president Kersti Kaljulaid intervjuus Ameerika telekanalile Fox News.

Moskva on omakorda korduvalt öelnud, et Venemaa ei ründa ühtki NATO ega muud riiki. Seega märkis senaator Aleksei Puškov, et Balti riikide poliitikud on teadlikud, et "Venemaa oht" puudub, kuid nad toetavad seda väljamõeldist, et tõsta oma kaalu Põhja-Atlandi liidus.

Samal teemal

Narva pole Krimm, vaid palju hirmsam - Briti ajakirjanikud teavad
Kolonel Riho Ühtegi: kui venelased Tallinnasse sisenevad, siis siin nad ka surevad
USA meedia: Soome valmistub kolmandaks maailmasõjaks
Eesti endine president: NATO võtab Venemaalt Omski, Tomski ja Peterburi
Eesti valmistub sõjakäiguks Siberisse
Tagid:
provokatsioon, Saksamaa, rünnak, Venemaa, Eesti

Peamised teemad