02:39 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
15210

Venemaa ja Soome presidendid Vladimir Putin ja Sauli Niinistö vaidlesid Arktika foorumi plenaaristungil sanktsioonide üle.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Soome riigipea väitis, et Venemaa on ise sanktsioonides süüdi, edastas RIA Novosti.

"Kui seisukoht ei muutu, jäävad sanktsioonid alles. Lihtne lugu," lisas ta.

Putin omakorda tuletas Niinistöle meelde, et foorum on pühendatud Arktika küsimustele, Krimm aga arktilisse vööndisse ei kuulu.

"Sanktsioonid põrgust" - Venemaa päästavad kuld ja raketid>>

"Aga sellegipoolest tahaksin ma siiski sel teemal midagi ütelda. Me oleme ju kokku tulnud selleks, et arutada Arktika probleeme. Me ei tahaks sugugi, et õigeaegselt rakendamata jäetud meetmete tulemusena..., et meie kuritegeliku tegevusetuse tulemusena Arktika millekski Krimmi-sarnaseks ning Krimm kõrbeks muutuks," märkis Venemaa president.

Putin rõhutas, et Venemaa on kaotanud sanktsioonide tõttu kaks korda vähem kui Euroopa.

National Interest teatas Venemaa võidust sanktsioonidesõjas>>

Tema sõnul kasutatakse sanktsioone praegu mitte geopoliitilise võitluse vahendina, vaid lihtsalt "ülemaailmse konkurentsivõistluse elemendina."

"Venemaa tulevik ei sõltu sanktsioonidest, see oleneb ainult meist. Sellest, mil määral me suudame oma poliitilist süsteemi tõhusalt ümber kujundada, mil määral see osutub demokraatlikuks, mil määral see tõukab pinnale ühiskonna kõige tervemad jõud, meie kodanike loomingulise energia, mil määral me suudame Venemaa sisemisi majandusressurse tõhusalt ära kasutada," väitis Putin.

Venemaa riigipea nentis ühtlasi, et sanktsioonisurve küll häirib Venemaad, kuid "mitte kriitilisel kombel".

"Teatud määral see lausa lükkab meid selleni, et ise aktiivselt omaenese tehnoloogiat arendada," lisas ta.

Lisaks sellele kutsus president maailma üldsust üles järgima ÜRO põhikirja ja pöörduma tagasi normaalse poliitikaelu juurde.

Rahvusvaheline arktikafoorum "Arktika – dialoogi territoorium" toimub 9.–10. aprillini Peterburis. Meediaagentuur Rossija Segodnja on foorumi peamiseks teavituspartneriks.

2014. aastal kehtestas Euroopa Liit Venemaa Föderatsiooni suhtes seoses sündmustega Ukrainas ja Krimmi Venemaaga ühendamisega sanktsioonid ning on neid korduvalt laiendanud ja pikendanud, edastas Sputnik Eesti varem.

Küsitlus selgitas välja Saksamaa elanike suhtumise "vene ohusse" >>

Peatati läbirääkimised viisavabaduse ja uue koostööalase aluskokkuleppe üle, kehtestati EL-i sisenemise keeld Venemaa Föderatsiooni ametiisikutele ja külmutati nende varad, kehtestati kaubandusliku, rahalise ja riigikaitselise iseloomuga piirangumeetmed.

Tagid:
sanktsioonid, Krimm, Arktika, Soome, Venemaa, Sauli Niinistö, Vladimir Putin

Peamised teemad