00:10 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Uudised
lühendatud link
Julian Assange vahistamine (12)
10430

WikiLeaksi asutaja Julian Assange vahistamine Londonis on maailma silmakirjalikkuse võit, ütles RIA Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Ajakirjandusliku uurimis- ja kompromiteerivat materjali avaldava portaali WikiLeaks asutajal Julian Assangel oleks tulnud Lääne tagakiusamise eest kaitset otsida pigem Venemaa kui Ecuadori saatkonnast, kommenteeris RIA Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan oma Telegram-kanalil Assange'i vahistamist Londonis Briti politsei poolt.

"Loomulikult oleks tulnud tulla (Venemaa saatkonda varjupaika küsima – toim.). Oleks tulnud. Oleks nüüd elanud nagu Snowden (CIA ja USA rahvusliku julgeolekuagentuuri endine töötaja Edward Snowden, kes sai 2013. aastal Venemaalt poliitilise varjupaiga) – oleks saanud Sotšis käia, vabalt suhelda, kellega tahab. Oleksin talle vähkide keetmist õpetanud. Aga ta ei küsinud nõu," kirjutas Simonjan.

Tema sõnul poleks teda saanud Ecuadori saatkonnast välja viia - nad oleksid ta kohe kinni võtnud. Nii nagu nad ta täna kinni võtsid. Täna võitis ülemaailmne silmakirjalikkus, lisas ta.

Assange hoiatas "Google'i ja muude Twitterite" eest

Margarita Simonjan meenutas 2011. aastal toimunud kohtumist Assange'iga. Tema sõnul hoiatas ta juba tookord inimesi haavatavuse eest interneti ajastul ja nende arvamusega manipuleerimise võimaluse eest erinevate sotsiaal- ja otsinguvõrgustike kaudu:

"Assange rääkis, kuidas maailm toimib, täpsemalt, kuidas maailma silmakirjalikkus üles ehitatud on. Ammu enne, kui me kõik midagi kahtlustama hakkasime, selgitas ta, et Google ja teised Twitterid on maailmas selleks, et a) kõiki jälgida ja b) rahva meeleolu kontrolli all hoida."

Simonjan tuletas meelde, et Assange varjas end Ecuadori saatkonnas juba aastaid.

"Ta veetis selles saatkonnas peaaegu seitse aastat - ilma päikesepaiste, jalutuskäikude ja suhtluseta. Viimasel ajal oli talt võetud ka interneti kasutamise võimalus ja külastused," ütles Simonjan, lisades:

"Mis teda nüüd ees ootab? Aastakümned vanglas? Surmanuhtlus ühes maailma demokraatia majakas?" Tema arvates oli Assange valmis mistahes lahenduseks.

Julian Assange Google´i korporatsiooni sidemetest USA valitsusega >>

Sputnik Eesti on juba teatanud, et 11. aprillil vahistas Briti politsei Londonis, Ecuadori saatkonnas uuriva ja komproteerivat materjali avaldava ajakirjandusportaali WikiLeaks'i asutaja Julian Assange. Viimastel aastatel varjas WikiLeaksi asutaja end selle riigi saatkonnas.

© Ruptly
Briti võimud võtsid Ecuadori saatkonnast välja saadetud Assange"i kinni

Assange sai kuulsaks pärast WikiLeaks'i portaalis tehtud mitmeid paljastusi, sealhulgas USA sõjakuritegudest Afganistanis ja Iraagis ning ebainimlikest tingimustest Ameerika sõjavangide ja kahtlustatavate laagris Guantanamos.

Assange´i vastused küsimustele Venemaast panid New York Timesi ajakirjaniku kokutama >>

Suure resonantsi põhjustas ka tema poolt USA diplomaatide salajase kirjavahetuse avaldamine. Enamik materjale andsid Assange'ile anonüümsuse alusel USA välispoliitika vastu protestivad Ameerika Ühendriikide sõjaväelased, diplomaatiliste asutuste ja salateenistuste ametnikud.

Ameerika Ühendriigid nõudsid Briti võimudelt Assange väljaandmist.

Teema:
Julian Assange vahistamine (12)

Samal teemal

WikiLeaks avaldas audiosalvestisi demokraatide vestlustest
WikiLeaks: Venemaal pole Trumpi kohta komprat
Julian Assange: LKA direktor peab sõda nende vastu, kes tõtt räägivad
Julian Assange Google´i korporatsiooni sidemetest USA valitsusega
Assange võib end briti politseile üles anda
Assange on vägistamissüüdistusest vaba
WikiLeaks naeruvääristas USA luure aruannet küberrünnakute kohta
Tagid:
vahistamine, politsei, saatkond, Ecuador, WikiLeaks, Julian Assange

Peamised teemad