01:25 23. Juuli 2019
Kuula otse
  • USD1.1215
  • RUB70.6525
Illustreeriv foto

Kütuse hind hüppas Soomes üles – kus saab veel odavalt tankida?

© Sputnik /
Uudised
lühendatud link
97 0 0

Paljud autojuhid on teinud tanklates suured silmad, kui näinud uut bensiini 95E10 hinda, mis on kerkinud üle 1,6 euro peale liitri eest.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Ent Soomes on kohti, kus saab veel odavalt tankida. Kõige odavam bensiin Soomes on Polttoaine.net lehe andmetel Tampere Nestes, 1,454 eurot liitri eest, edastas portaal Eestinen.

Bensiini 98E saab kõige odavamalt kätte kas Tampere Nestest või Kangasala Lentola Teboil Expressist, kus 98E liiter maksab 1,544 eurot.

Kõige odavam diisel on aga Helsingi Sompasaari St1 jaamas, kus diisli liiter maksab 1,309 eurot.

Soome kalleim bensiin on Poris Seo jaamas, kus liiter bensiini 95E10 maksab 1,764 eurot. Helsingi piirkonna kalleim bensiin on Nestes, kus 95E10 liiter maksab 1,649 eurot.

Eestis aprillis rekordkõrgele tõusnud kütusehindade taga on maailmaturul kallinenud hind ja igakevadine suurem tarbimine, selgitas ERR-ile Neste turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

Esmaspäevase, 9. aprilli seisuga oli suuremates tanklatekettides bensiin 95 hind 1,399 eurot, diisli hind 1,359 eurot ja bensiin 98 hind 1,449 liitri eest.

"Hinnatõusu taga on kallinenud maailmaturu hind, mis on kütuste sisseostu hinnad tõusule viinud. Näiteks võrreldes möödunud esmaspäevaga on kütuse hind nii bensiinil kui diislikütusel kallinenud umbes kaks senti," ütles Sülluste.

Hinnatõus just kevadel on tema sõnul iseloomulik sellele aastaajale.

"Kevadel tarbimine alati hoogustub ja see viib ka maailmaturu hinnad kergele tõusule, mis omakorda avaldub ka meie sisseostu hindades," ütles Sülluste.

Tankla.
© Sputnik / Максим Богодвид

Seda, mis kütusehindadega edaspidi juhtub, ette aga ennustada ei saa.

See, et aprillis peab tanklates müügile tulema bensiin 95, milles on 6,4 protsenti biolisandit, Sülluste sõnul hindu ei tõsta.

"Viimasel ajal on meedias palju juttu olnud, et biolisand tõstab märkimisväärselt kütuse hinda. Säärane väide on eksitav, sest suurema biolisandi sisaldusega kaasnev hinnatõus on lõpptarbija jaoks vaevumärgatav, maksimaalselt 1 kuni 2 senti liitri kohta. Arvestades, et maailmaturuhinnad ning valuutakursid kõiguvad igapäevaselt, ei too biokütustele üleminek tarbijale kaasa märgatavat hinnamuutust," selgitas ta.

Tagid:
bensiin, autokütus, kütus

Peamised teemad