05:37 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Uudised
lühendatud link
Kapo aastaraamat 2019 (5)
13720

Kapo pidas 26. märtsil kinni oma endise töötaja Vladimir Kulikovi.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Vladimir Kulikov, keda kahtlustatakse koostöös Vene eriteenistustega, lahkus kaitsepolitseist 2012. aastal teenistuses saadud trauma tõttu, vahendas ERR.

Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu ütles, et Kulikov on praegu vahi all ning menetlus käib, mistõttu pole võimalik täpsustada, milles teda täpselt süüdistatakse. Sinisalu sõnul võivad menetluses ilmuda riigireetmise tunnused, kuid praegu neid kinnitada ei saa.

President võttis riigireetur Metsavaselt ära sõjaväelised auastmed>>

Kulikovi tunnustati kapos töötamise ajal Kotkaristi aumärgiga, lisaks valiti ta korra aasta kaitsepolitseinikuks.

Kulikov töötas Sinisalu sõnul pärast kapost lahkumist džuudotreenerina.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepp lisas, et Kulikovil soovitati Venemaale mitte reisida, sest kapo teadmisel tunti Vene eriteenistuste poolt tema vastu huvi. Kulikov hoiatusest ei hoolinud ning reisis siiski Venemaale, kus temaga võetigi eriteenistuste poolt ühendust.

Kaitsepolitseiamet avalikustas täna, 12. aprillil oma aastaraamatu, milles tuleb välja, et tabati mullu veel üks FSB-ga kaasa löönud mees Eesti-vastases luuretegevuses. Dmitri Kozlov sai kahtlustuse riigivastases vandenõus 2018. aasta novembris ning süüdi mõisteti ta Tartu maakohtus 20. märtsil.

11. veebruaril mõistis Harju maakohus riigireetmises ning asutusesisese teabe välisriigile edastamises süüdi endise kaitseväelase Deniss Metsavase (38) ja tema isa Pjotr Volini (65), vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. 

Justiitsminister Urmas Reinsalu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mehed edastasid Eesti riigisaladusi ja salastatud välisteavet Venemaa Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusele. Juurdepääs riigisaladusele oli Metsavasel, kuid neid edastasid mõlemad.

Kohus mõistis Metsavase ja ta isa riigireetmises süüdi >>

Kokkuleppemenetluses mõistis kohus Metsavasele karistuseks 15 aastat ja 6 kuud vangistust ning Volinile 6 aastat vangistust.

Koos Metsavase ja Voliniga on kaitsepolitsei viimase 11 aasta jooksul tabanud kuus riigireeturit ja 11 Venemaa eriteenistuse kasuks Eesti riigivastase kuriteo toime pannud inimest. Kõik nad on prokuratuuri juhtimisel kohtu alla antud ning kohus on nad süüdi mõistnud.

 

Teema:
Kapo aastaraamat 2019 (5)
Tagid:
Eesti, riigireetmine, Arnold Sinisalu, eriteenistus, KaPo

Peamised teemad