09:25 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243

Kapo: vähesed kvoodipagulased on Eestis hästi lõimunud

© Sputnik / Andrey Stenin
Uudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (93)
78 0 0

Kapo aastaraamat nendib, et pea pooled vastuvõetud põgenikest on Eestist lahkunud. Peamisteks äramineku põhjusteks on liialt madalad sotsiaaltoetused ja väike moslemikogukond.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Kaitsepolitsei hinnangul ei ole seni Eestisse vastu võetud sõjapõgenikud ohustanud Eesti julgeolekut, samas on vähe positiivseid näiteid hästi lõimunud sõjapõgenikest, vahendas portaal Pealinn BNSi.

Reedel avalikustatud aastaraamatus nendib kaitsepolitsei, et rändevoogudest põhjustatud surve Euroopas jätkub ning on näha, et põliselanikel on raskusi uusimmigrantide ühiskonda sulandamisel.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eelmise aasta lõpu seisuga oli Eesti ümber paigutanud ja asustanud 206 sõjapõgenikku Türgist, Kreekast ja Itaaliast.

Rändekriis: Balti riigid ei kuule Malta abipalveid>>

Eesti viib enne sõjapõgenike ümberpaigutamist ja -asustamist nendega läbi vestluse, mille eesmärk on hinnata põgenikega seotud võimalikku ohtu julgeolekule ja avalikule korrale ning nende võimet sulanduda ühiskonda.

Kontrolli tulemusena on Eestisse toomisest keeldutud ja Eestisse asumisest on ise loobunud kokku 421 migranti, rääkimata neist, kes on esmaste isikuandmete analüüsiga välistatud, märgib kaitsepolitsei.

Kõik pagulaskeskustesse suunatud põgenikud on endale uue elukoha leidnud>>

"Seni vastuvõetud sõjapõgenikud ei ole oma tegevusega ohustanud Eesti riigi julgeolekut, küll aga on muid probleeme," seisab aastaraamatus.

"Positiivseid näiteid hästi integreerunud sõjapõgenikest on veel vähe. Eesti keelt õpivad paljud, kuid keeleõppe tulemuslikkus täiskasvanute hulgas on tagasihoidlik. Vähestel on püsiv töökoht. Mõned on rikkunud Eesti õiguskorda. Toime on pandud vargusi ja rasket füüsilist vägivalda," seisab aastaraamatus.

Aastaraamat nendib, et pea pooled vastuvõetud põgenikest on Eestist lahkunud. Peamisteks äramineku põhjusteks on liialt madalad sotsiaaltoetused ja väike moslemikogukond.

Der Spiegel: EL-i saabus 2017. aastal üle kolme miljoni migrandi>>

"See näitab, et paljusid Eestist lahkunud varjupaiga saanuid saab pidada pigem majandus-, mitte sõjapõgenikeks. Moslemikogukonna puudumise argumendi taga võib aga näha soovi mitte sulanduda, vaid pigem püüdu jätkata elamist oma komberuumis," seisab aastaraamatus.

Ka toob aastaraamat välja, et teistest Euroopa Liidu riikidest on Eestisse tagasi saadetud kümmekond Eestis varjupaiga saanud põgenikku, kes on teises riigis viibinud üle 90 päeva 180 päeva jooksul.

Teema:
Euroopa rändekriis (93)
Tagid:
Arnold Sinisalu, põgenik, pagulased, aastaraamat, KaPo

Peamised teemad

 • Kapitooliumihoone Washingtonis

  USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

  30
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  24
 • Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko

  Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko, kes nimetas hiljuti Kiievi ja Moskva suhete praegust seisu "sulaks", andes mõista, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Ukraina juhtkonnale eesmärk omaette.

  28