15:10 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
17213

Krimmi kuuluvuse küsimus on lõplikult lahendatud, meeldigu see Tallinnas kellelegi või mitte, nentis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova tavapärasel briifingul.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Krimm on Venemaa lahutamatuks osaks, Eestil tasub sellest aru saada ja see omaks võtta. Nõnda väitis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova neljapäeval, 11. aprillil toimunud briifingul, kommenteerides ametliku Tallinna kuuldu Venemaa purjeka "Sedov" viibimiseks Eesti territoriaalvetes.

Moskva peab ebasõbralikuks ja provokatiivseks sammuks Eesti võimude poolt randumise ettekäändena Krimmist pärit kursantide viibimist purjelaeva pardal, lisas ta.

"Keeldumist osundusega sellele, et tema pardal on Kertši riikliku merendustehnoloogia ülikooli kasvandikud "okupeeritud Krimmist" peame me järjekordseks ebasõbralikuks ja täiesti provokatiivseks sammuks Eesti võimude poolt," teatas Zahharova.

"Tuleb mõista ja omaks võtta, et Krimm on Venemaa lahutamatuks osaks. See küsimus on lõplikult lahendatud, arutamisele ei kuulu, meeldigu see kellelegi Tallinnas või mitte," rõhutas venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja.

Eesti võimud keelasid purjekal "Sedov" sisenemise Tallinnasse - eksklusiivne>>

Tema sõnul on katsed otsida ettekäändeid kahepoolsete suhete komplitseerimiseks küsimus, "mis lasub eesti võimude südametunnistusel".

"Sedov" seilab Eestist mööda

Eelnevalt on Venemaa suursaatkond Eestis nimetanud otsust "Sedovi" Tallinna mittelubamise kohta Eesti ametivõimude ebasõbralikuks sammuks.

"Remondijärgselt oma esialgse välimuse taastanud purjelaeva "Sedov" saabumist oodati Tallinnas varjamatu kannatamatusega. Lihtne on ette kujutada suurt nördimust, mida kohalikud elanikud tunnevad kehtestatud keelust teada saades," märkisid Venemaa diplomaadid.

Parklaev "Sedov" jätkab oma sajandat reisi ja suundub Poolasse Gdanski linna.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, läks Krimm Venemaa koosseisu pärast 2014. aastal toimunud rahvahääletust, mille käigus absoluutne enamus elanikkonnast pooldas taasühinemist Venemaaga.

Moskva on korduvalt teatanud, et küsimus Krimmi kuuluvusest on pöördumatult lahendatud.

Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse>>

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Tagid:
Eesti, Krimm, Maria Zahharova, purjekas, STV Sedov

Peamised teemad