17:50 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Uudised
lühendatud link
80 0 0

Reedel lõppes Rumeenias aasta suurim NATO meditsiiniõppus Vigorous Warrior, millest osa võtnud Eesti tegev- ja reservväelastest meedikud harjutasid tegevusi kirurgilise ja intensiivravivõimekusega välihaiglas.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. "Eesti meedikute jaoks on õppus korda läinud – oleme saanud harjutada läbi kõik välihaigla vajalikud logistilised tegevused ja erinevad raviprotseduurid," ütles Eesti kontingendi ülem major Indrek Olveti, edastas Kaitseväe peastaap

Venemaa politoloogid: Euroopa Liidust saab NATO hauakaevaja >>

"Õppusel oli meil suurepärane koostöö soomlaste kirurgilise ja meditsiinilise simulatsiooni meeskonnaga ning ma olen ka tänulik Rumeenia poolele külalislahkuse eest," lisas major Olveti.

Teisel aprillil alanud õppuse käigus harjutasid haigla töötajad haavatutele elupäästva esmaabi andmist. Harjutustel kasutati ka Soome kaitseväe simulatsioonimannekeeni, mis võimaldas osalejatel läbi harjutada erinevaid meditsiinilisi protseduure.

Õppuse üheks põhieesmärgiks oli maastikul haigla asukoha vahetuse harjutamine, tagades sealjuures võimalikult kiiresti uues asukohas töö jätkumine.

Eesti kaitseväe välihaigla oli Vigorous Warrioril ainus omanäoline, haiglat on võimalik liigutada ühest kohast teise, olles kolme tunni pärast jälle tegutsemisvalmis. Selline operatiivsus võimaldab tagada meditsiinilist abi sõja ja kriisi korral kiiresti muutuvates oludes, kui haiglat peab liigutama kohta, kus ei ole meditsiinivõimekust aga on vajalik anda elupäästvat abi.

Lätis alanud NATO õppustel osalevad ka tankid >>

Venemaa politoloogid ja sõjanduseksperdid peavad NATO rolli laias laastus ammendunuks ning allianssi ennast ajalooliselt hukule määratuks. Ent oletatakse, et talle jäänud aja jooksul on NATO hüpoteetiliselt võimeline provotseerima sõjalist konflikti Venemaaga, sealhulgas Läänemere regioonis, juhul kui poolte vahel ei looda konstruktiivset dialoogi.

Lätis algas esmaspäeval sõjaväeõppus, milles osalevad ka Balti riikides asuvate NATO riikide üksused koos 14 tankiga. Õppuse keskmes on 14 tanki Hispaania Leopardid, Briti Challengerid ja Poola tankid PT-91, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

USA pealinnas Washingtonis toimus eelmisel nädalal NATO välisministrite kohtumine, mille peateema oli taas kord Venemaa vastane heidutus. NATO välisministrid kohtusid ametlikult eelmise nädala neljapäeval, kuid kolmapäeva õhtul tähistati vastuvõtuga alliansi 70. sünnipäeva.

Sputnik Eesti pressikeskuses videosillana Moskva, Washingtoni ja Tallinna vahel toimunud arutelul "NATO 70 aastat: tulemused ja kavatsused" kõnelesid asjatundjad USA poliitiliste jõupingutuste rakendusliku keskpunkti nihkumisest NATO terviklikkust ja mõjujõu säilitamiseks Lääne-Euroopast Ida-Euroopasse ja ennekõike Poolasse. See loob lisanduvaid riske mõlemale osapoolele.

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
välihaigla, meditsiin, õppus, kaitsevägi, Eesti, Rumeenia, NATO

Peamised teemad