08:05 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
13210

Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud videosillal Tallinn-Moskva rõhutas Edgar Savisaar, et Eestil on aeg luua Venemaaga oma suhted ning president Kersti Kaljulaidi visiit Moskvasse parandab selles mõttes riikidevahelisi suhteid.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. Edgar Savisaare sõnul ei ole üllatav, et Eesti ja Venemaa vahel on kogunenud tohutu hulk lahendamist vajavaid küsimusi - kahe riigi poliitikud ei ole viimase kaheksa aasta jooksul suhelnud.

"Isegi kui on vaja millegi üle vaielda, tuleb vaielda, kompromisse otsida, kuid kogunenud küsimused tuleb lahendada," ütles Savisaar.

Ta tõi näiteks hiljutise juhtumi, kus Eesti-Venemaa piiril hävitati 42 tonni Eesti kilu – see on Venemaa suhtes aetava sanktsioonide ja vastusanktsioonide poliitika tagajärg.

"On aeg sanktsioonid ja vastusanktsioonid lõpetada," ütles Edgar Savisaar.

Tema sõnul ei ole Eesti ja Venemaa vahel kaugeltki alati ainult sellised probleemid, mis sõbralikke naeratusi tekitavad. Kuid see ei tähenda, et midagi ei oleks vaja teha.

"Sellised kohtumised, nagu Eesti ja Venemaa presidentide kohtumine parandavad riikidevahelist olukorda. Ma arvan, et see on väga tähtis," rõhutas Edgar Savisaar.

Sputnik Eesti pressikeskuses toimus Tallinna-Moskva videosild, mis oli pühendatud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi eelseisvale, 18. aprilliks kavandatud Moskva-visiidile.

Venemaa suursaadik ja Savisaar arutavad president Kaljulaidi visiiti Putini juurde >>

Sputnik Eesti pressikeskuses osalesid videosillal Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov, endine Tallinna linnapea ja poliitik Edgar Savisaar, samuti filosoofiadoktor ja politoloog Eduard Tinn.

Juht, peaminister ja linnapea

1988. aastal asutas Edgar Savisaar vabariigi kõige rahvarohkema ühiskondliku liikumise – Eestimaa Rahvarinde, millest hiljem moodustus Keskerakond, ja oli selle juhiks.

Эдгар Сависаар. Фото 1989 г.
© Sputnik / Вольдемар Мааск
Edgar Savisaar

Ta juhtis taassündinud Eesti Vabariigi esimest valitsust (1990–1992) ja oli ministriks mitmes järgmises valitsuses. Savisaare poliitilise karjääri finaaliks sai Tallinna linnapea ametikoht.

Savisaare isiklikul kaasabil said tallinlased tasuta sõidu ühistranspordis ning Eesti pealinna suurima venekeelse linnaosa õigeusklik kogukond sai omaenese kiriku.

Savisaare protsess >>

Just tema ametiajal sõlmisid keskerakondlased lepingu Venemaa valitsusparteiga Ühtne Venemaa, mida isegi pärast Savisaare erakonnajuhi ametist lahkumist tühistatud ei ole.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)

Samal teemal

Savisaare protsess
President Kaljulaidi visiit Moskvasse
Tagid:
videosild, pressikeskus, Aleksandr Petrov, Edgar Savisaar, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad