05:19 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
Relvastus (196)
121 0 0

Venemaa sõjalis-tehnilise koostöö partnerid kuulevad loomulikult ookeanitagust kisa ja teavad, millega Washington ähvardama hakkab. Kuid nad eelistavad ikkagi koostööd Moskvaga, näidates kogu maailmale, kui oluline Venemaa nende jaoks on.

Meedia teatel ostab New Delhi Moskvalt muljetavaldava kahe miljardi dollari eest suure koguse T-90MS tanke. Masinad tarnitakse osadena ja monteeritakse kokku Indias. See tähendab, et me räägime täiemahulisest sõjalis-tehnilisest koostööprojektist. Venemaa jaoks on tehing äärmiselt kasulik: see on selle kaitsetööstuse segmendi viimaste aastate üks suurimaid tellimusi, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Sergei Iljin.

Pence pani Türgi valiku ette: kas NATO või Venemaa C-400 >>

India näitab sellega mitte niivõrd endale ja Moskvale, kuivõrd ülejäänud maailmale, et Venemaa oli ja jääb üheks tema peamiseks partneriks.

õhutõrje raketisüsteem C-400 Triumf
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Eelmisel aastal allkirjastati riikide vahel teine oluline mitme miljardi dollariline leping Venemaa õhukaitse raketisüsteemi S-400 tarnimiseks. Esialgu ei ole lõplikku selgust hinnas, kuid sellised tehingud ei toimugi viperusteta.

On iseloomulik, et uudiste ilmudes India poolt S-400 ostu kohta ärkasid ameeriklased viivitamatult. Nad lihtsalt ei saanud endale mittereageerimist nendele nii kurva asjaolu üle lubada. See oli ka ennustatav – ähvardamine sanktsioonidega.

New Delhi vastas kindlalt ja ühemõtteliselt, et India järgib sõltumatut poliitikat ja jätkab koostööd Venemaaga. Nii et ei toiminud. Pole välistatud ja on pigem tõenäoline, et sarnased ähvardused järgnevad ka "tankilepingule", kuid selline väljapressimine muutub üha nõrgemaks ja nõrgemaks.

Türgi välisminister: S-400 õhutõrjerakettide ostu küsimus on otsustatud >>

S-400 ja Venemaa hävituslennukite ostmise eest kehtestas USA Pekingile sanktsioonid. Sellele polnud mingit reaktsiooni.

Nüüd hirmutab Washington Venemaa Su-35 hävituslennukite ostmise eest Egiptust. Loomulikult ei saa jätta mainimata Türgit, kellele USA pressib Venemaa õhukaitsesüsteemi asemel peale oma, hoopis kallimat ja vähem tõhusat süsteemi.

Kuid ka ameeriklastelt relvi ostev Ankara on kõigutamatu ja tahab Moskvaga sõlmitud lepingu tingimused isegi ennetähtaegselt täita. Lisaks lubas Türgi sõlmida veel ühe lepingu S-400 ostmiseks, kui ameeriklased ei täida USA ja Türgi kahepoolsete lepingute järgseid kohustusi.

See kõik ei tähenda muidugi, et relvaturul konkurentsis kõiki lubatud ja lubamatuid meetodeid kasutavad ameeriklased seal juba homme oma juhtpositsiooni kaotaksid. Seda aga mõõdetakse üha enam rahas ja vähem reaalses poliitilises mõjus.

Venemaal on relvaekspordilt kindlalt teisel kohal. Endistel aegadel oli Washingtonil palju lihtsam oma tahet traditsiooniliste klientide juures läbi suruda ja uusi võita. Nüüd on sellel teel juba palju takistusi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Venemaa C-400 hoiab Türgi taeva Ameerika hävitajatest puhtana
National Interest: Su-35 on USA õhujõudude õudusunenägu
Sõjandusekspert kommenteeris Egiptuse Su-35 ostu
Tagid:
sanktsioonid, ost, relv, Türgi, Egiptus, Hiina, USA, Venemaa

Peamised teemad