19:25 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Uudised
lühendatud link
Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse (8)
91 0 0

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin tänas Varssavit ja Tallinna keeldumise eest Venemaa purjelaeva Sedov Krimmi kursantidega pardal oma territoriaalvetesse lubada.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. "Poola koos Eestiga asusid rahvusvahelise õiguse kaitsele," kirjutas Klimkin Twitteris. Ukraina minister rõhutas, et "Venemaa peab kandma vastutust oma seadusevastaste tegude eest," avaldades arvamust, et Krimm on Ukraina territoorium, edastab RIA Novosti

Poola keeldumine

Eelnevalt teatas Poola välisministeeriumi pressiteenistuse esindaja Eva Suvara, et Varssavi keeldus lubamast oma territoriaalvetesse Venemaa purjekat Sedov Kertši (Krimmi) kursantidega pardal. Tema sõnul langetas keeldumisotsuse riigi peaminister Mateusz Morawiecki.

"Me leiame, et aluse lubamine Poola territoriaalvetesse oleks vastuolus Ukraina territoriaalse terviklikkuse austamise ja Krimmi annekteerimise mittetunnudstamise poliitikaga," selgitas pressisekretär.

Keeld Eesti poolt

Eesti keelas juba varem Venemaa purjelaeva Sedov sisenemise oma terrotoriaalvetesse, kuna selle pardal viibivad Kertši Riikliku Meretehnoloogia Ülikooli kursandid, teatas Sputnik Eesti.

"Õppepurjekas Sedov ei saanud luba Eesti territoriaalvetesse sisenemiseks, kuna meie andmetel viibivad selle pardal okupeeritud Krimmi Kertši Riikliku Meretehnoloogia Ülikooli kursandid," öeldakse välisministeeriumi kommentaaris.

Purjelaeva Mir trümmid ja kajutid
© Sputnik / Владимир Новиков

Venemaa suursaatkond Tallinnas on Eesti võimude otsuse hukka mõistnud. "Venemaa saatkond hindab Venemaa õppelaeva Sedov Eesti Vabariigi territoriaalvetesse 13.–14. aprilliks planeeritud sisenemise keelamist Eesti võimude ebasõbraliku sammuna, seda liiatigi Eesti presidendi Moskva-visiidi eel," öeldakse saatkonna avalduses.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova märkis, et Eesti võimud otsivad ise ettekäändeid kahepoolsete suhete raskendamiseks ja rõhutas, et Krimmi kuuluvuse küsimus on lõülikult lahendatud, "meeldigu see kellelegi Tallinnas või mitte."

Sisenemised teistesse välissadamatesse

Kaliningradi Riikliku Tehnikaülikooli rektor Vladimir Volkogon teatas, et õppepurjeka Sedov merereis ei näinud ette sisenemisi teistesse välissadamatesse peale Tallinna ja Gdynia, kuhu nende riikide ametivõimud Venemaa laeval sisenemise ära keelasid.

Plaanitakse, et purjekas naaseb sajandalt juubelireisilt kodusadamasse 2. mail, esmakordselt võetakse ta vastu Kaliningradi kalasadamas, kuhu ta varem pole tehnilistel põhjustel sisse pääsenud.

Российские парусники — Мир и Седов принимают посетителей
© Sputnik / Вадим Анцупов
Purjelav Sedov: kus toimub vene kadettide praktika

117,5-meetrine purjelaev STV Sedov on neljamastiline parklaev ja üks maailma suurematest purjeõppelaevadest. Ta on 1921. aastal Saksamaal ehitatud kaubalaevaks, laeva esialgne nimi oli Magdelene Vinnen II, seejärel Kommodore Johnsen. 1945. aastal läks laev reparatsioonina Nõukogude Liidule ning sai uue nime vene polaaruurija Georgi Sedovi järgi.

Sedov osaleb sagedasti suurtel rahvusvahelistel purjeregattidel ja on regulaarselt osa võtnud ka 2021. aastal Tallinnasse jõudvast maailma suurimast purjeõppelaevade avamereregatist The Tall Ships Races.

Teema:
Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse (8)

Samal teemal

Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse
Tagid:
Krimm, Venemaa, Eesti, Poola, purjelaev, keeld, sisenemine, STV Sedov

Peamised teemad