12:16 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Uudised
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
37040

Venemaa poliitika eksperdi Kadri Liigi sõnul on üllatav, kui palju aega pühendas Venemaa president Vladimir Putin Eesti presidendile Kersti Kaljulaidile Moskvas.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. Kadri Liik hindas Kaljulaidi visiiti Moskvasse heaks. Samas oli Putini ja Kaljulaidi kohtumise pikkus tema sõnul üllatav, vahendas ERR.

"Ma olin natuke üllatunud, et Kreml talle nii palju aega pühendas. Alguses oli kohtumine plaanitud lühemana, aga nüüd oli kokku kaks ja pool tundi. Seda on päris palju," ütles Liik "Esimeses stuudios".

EL surveta dialoog: politoloogi hinnang Putini ja Kaljulaidi kohtumisele>>

Liigi hinnangul võib kohtumine muuta tulevikus osade kahepoolsete küsimuste arutamise lihtsamaks. "Mingid sellised küsimused, mis pole väga politiseeritud ja mille arutamisest oleks kasu," lisas Liik.

Liik ei usu, et Eesti suhe Venemaaga on nüüd edaspidi sarnane sellele nagu Soomel. Kahepoolseid küsimusi võiks aga arutada. Lisaks võiks Liigi hinnangul olla Eestil Venemaaga mingi konkreetne suhtluskanal.

18. aprillil Kremlis toimunud Eesti ja Venemaa presidentide kohtumine osutus igati edukaks ja andis põhjust kutsuda Venemaa president järgmisel suvel Eestisse vastuvisiidile, edastas Sputnik Eesti.

Eesti ja Venemaa riigipeade kohtumine Moskvas kestis presidendi avalike suhete nõuniku Taavi Linnamäe sõnul kitsas ringis umbes tund ja 15 minutit ning sellele järgnenud laiemas ringis korraldatud lõunasöök umbes sama kaua.

President Kaljulaid kinnitas, et tegu oli väga hea kohtumisega, kus ka keerulisematel teemadel räägiti pikalt ning vastastikku lugupidamist üles näidates - vaatamata sellele, et esindati vägagi erinevaid seisukohti.

Üks rubla aastas — Eesti Moskva suursaatkonna renditasu>>

Kaljulaidi sõnul lepiti lisaks kokku, et suhtlemist jätkatakse edaspidi kõikidel tasanditel ning et lisaks kutsus ta president Putini 2020. aasta juuniks Eestisse soome-ugri kaheksandale maailmakongressile.

"Ükski riigipea ei ütle sellise pakkumise peale kohe "jah", aga ta ei öelnud ka "ei", oli president rahul.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
Tagid:
Eesti, Moskva, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad