12:49 20. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1103
  • RUB74.2984
Prantsuse sõdurid naasevad Eestisse

"Ilvesemissioon" jätkub: Prantsuse sõdurid naasevad Eestisse

© Фото: Ministry of Foreign Affairs and International Development
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (210)
68 0 0

Tuleva nädala teisipäeval, 23. aprillil jõuab Tapa sõjaväelinnakusse missiooni FRA-EFP LYNX (eesti keeles "ilves") raames ligi 300 sõdurist koosnev Prantsuse üksus, mis jääb Eestisse augusti lõpuni.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. Prantslastel on kaasas viis Leclerc tanki ning paarkümmend jalaväelahingumasinat, sealhulgas ka kolmteist VBCI-d. Varustus transporditakse Eestisse mööda raudteed, teatas Prantsusmaa Suursaatkond Eestis.

Saabuv üksus on mehitatud Prantsuse armee 2. soomusbrigaadi ja võõrleegioni sõduritega, kes hakkavad teenima Tapal Suurbritannia juhitud NATO pataljoni lahingugrupi koosseisus.

"Oleme väga rahul, et saame töötada koos oma liitlastega ning lihvida meie koostalitusvõimet," sõnas üksuse koosseisu kuuluv major Marc-Antoine.

Missioon FRA-EFP LYNX on Prantsusmaa panus NATO liitlaste suurendatud kohaoleku missiooni raames Baltimaades ja Poolas.

Kevad. Apache´id saabusid. Ühendkuningriik saatis Eestisse lahingkopterid>>

Prantsuse sõdurid olid esimest korda Tapal 2017. aasta märtsist detsembrini. Lisaks turvas Prantsusmaa õhuväe lennusalk Eesti õhuruumi NATO Balti õhuturbe raames Ämaris 2018. aasta aprillist kuni septembrini.

NATO idarindel>>

2016. aastal toimunud NATO tippkohtumisel Varssavis otsustati paigutada Leedu, Läti, Eesti ja Poola territooriumile NATO sõjaline kontingent, kuid esimesed Lääne väeüksused ilmusid Balti riikidesse niipea, kui nad 2004. aastal NATO-ga ühinesid, teatas Sputnik Eesti.

Venemaa ja NATO lõpetasid koostöö nii tsiviil- kui ka sõjalistes valdkondades, vahendas RIA Novosti asevälisminister Alexander Gruško antud intervjuud.

"NATO ise loobus suhetes Venemaaga positiivsest tegevuskavast. Seda ei eksisteeri. Ja seni pole ka märke selle kohta, et NATO teaks, kuidas tekitatud ummikseisust välja tulla," ütles ta.

Välisministri asetäitja kutsus alliansi otsust lõpetada tavapärased tööalased kontaktid sõjaväe liinis absurdseks, märkides, et Euroopa julgeolek sõltub suuresti Venemaa ja NATO suhetest.

"Siilid" udus: keda heidutavad Briti eriüksused Eestis>>

Viimastel aastatel seisab Venemaa silmitsi allianssi enneolematu tegevusega oma piiride lähedal. NATO nimetab seda "Venemaa agressiooni tõkestamiseks".

Samal ajal rõhutas Kreml, et Moskva ei ohusta teisi riike, kuid ei jäta vastamata meetmetele, mis on tema huvidele ohtlikud.

Teema:
NATO idarindel (210)
Tagid:
NATO, Eesti, soomusbrigaad, sõdur, Prantsusmaa

Peamised teemad