05:02 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Uudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
8010

Ukraina presidendivalimistel Euroopa Parlamendi vaatlusmissiooni juhtiv Rebecca Harms ütles, et märke Venemaa sekkumisest valimisprotsessi ei ole tuvastatud.

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. Vaatlejatena Ukraina presidendivalimisi jälginud Euroopa Parlamendi esindajad ei tuvastanud Venemaa olulist "mõju" valimisprotsessile, ütles Euroopa Parlamendi missiooni juht Rebecca Harms väljaandele Politico, vahendas RIA Novosti

Tema sõnul kasutab Moskva vastasseisus Kiieviga küll oma meediat, kuid ELi vaatlejad ei märganud, et see kuidagi valimistulemusi mõjutaks.

Kohutav kättemaks" ehk Ukraina presidendivalimiste teine voor>>

Valimiste esimese vooru tulemusi seletas oma vene-vastaste seisukohtade poolest tuntud Harms sellega, et valijaskond oli viimase viie aasta arengu tulemuste suhtes rahulolematu ja pettunud. See võib tema hinnangul viia selleni, et inimesed hääletavad praeguse poliitilise eliidi vastu. Ukraina presidendivalimiste esimene voor lõppes 31. märtsil 2019 Vladimir Zelenski veenva võiduga, tema poolt hääletas üle 30% valijatest. Teise tulemuse sai praegune riigipea Petro Porošenko, kes sai peaaegu 16% hääletanute toetuse.

Teine valimiste voor on kavandatud 21. aprillile.

Valimisdebatid, milles osalesid Petro Porošenko ja Vladimir Zelenski, toimusid reedel, 19. aprillil, Kiievi olümpiastaadionil täismajale. Kiievi Rahvusvahelise sotsioloogiainstituudi värske küsitluse kohaselt on 65,1% valijatest valmis hääletama Vladimir Zelenski, 34,9% Petro Porošenko poolt.

Ukraina presidendivalimised>>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et lääneriigid on korduvalt süüdistanud Venemaad häkkerite rünnakutes ja Interneti kaudu oma poliitilisse tegevusse sekkumises. Ükski nendest kahtlustest ei ole hiljem kinnitust leidnud. Moskva on süüdistusi küberrünnakutes ja erinevates riikides valimiste mõjutamises korduvalt eitanud. Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "täiesti alusetuteks".

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)
Tagid:
Ukraina, Eesti, EL

Peamised teemad