20:18 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
78 0 0

Tallinna-Helsingi koostöös on meie järgmiseks prioriteediks ühine turismialane turundus, ütlesid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Helsingi linnapea Jan Vapaavuori Tallinna linnavalitsuses peetud ühisel kohtumisel.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Mihhail Kõlvart usub, et kui kaks linna end kaugematel sihtturgudel ühiselt tutvustavad, on mõlemal poolel sellest palju võita, teatas uudisteportaalile Sputnik Eeesti Tallinna Linnavalitsuse pressiteenistus.

Eesti suveniirid
© Sputnik / Вадим Анцупов

"See võib tähendada ühiselt korraldatud konverentse, kultuuriüritusi ja spordisündmusi," selgitas Kõlvart.

Kõlvart selgitas, et ühistegevusi Helsinki Marketingi ja Visit Tallinn vahel on juba toimunud, kuid need ootavad järge.

Turistid jätsid Soome 2,6 miljardit eurot>>

Vapaavuori sõnul ei jõua suur osa Helsingi lennujaama läbijatest Helsingisse, vaid liigub edasi kaugemale Euroopasse, kuid Tallinna ja Helsingi eduka ühisturunduse puhul võivad turistid leida rohkem põhjust jääda.

"Turunduses on üks pluss üks rohkem kui kaks," kinnitas Helsingi linnapea.

Kaks linna sõlmisid koostöölepingu eelmisel aasta mais, mil nad leppisid kokku, et teevad koostööd neljas valdkonnas. Neist esimene on liikuvus ja transport, teine teenuste pakkumine mitte-residentidele ja kolmas Läänemere keskkonna kaitse. Neljas valdkond hõlmab Tallinna ja Helsingi ühist turismiturundust.

"Senimaani on meie ühised sammud kõige silmatorkavamad just liikuvuse ja transpordi alal, kus on arendamisel ühine ühistranspordi piletisüsteem," mainis Kõlvart.

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori on Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti esimene väliskülaline.

Kümme põhjust, miks soomlased hülgasid Tallinna>>

Mihhail Kõlvart ja Jan Vapaavuori kohtusid 23. aprillil mitteametliku õhtusöögi raames, kus arutati linnadevahelise koostöö hetkeseisu ja tulevikku.

Kolmapäeval, 24. aprillil Tallinna Linnavalitsuse istungite saalis toimuval ametliku kohtumise raames keskenduti 29. mail 2018 Helsinkis alla kirjutatud kahe linna koostöömemorandumile. Räägiti ka memorandumiga kaasnenud tegevuskava 2018 – 2021 senisest täitmisest.

Eelkõige on rõhk asetatud projektidele, mis on suunatud inimeste ja kaupade piiriülese liikuvuse parandamisele Tallinna ja Helsingi vahel.

"Ma näen suurt potentsiaali kahe linna vahelises ühises turunduses turismisihtkohana," ütles Tallinna uus linnapea.

Tallinna Linnavolikogu valis neljapäeva, 11. aprilli erakorralisel istungil 45 poolthäälega linnapeaks senise volikogu esimehe Mihhail Kõlvarti.
Mihhail Kõlvart tänas oma kõnes usalduse ja toetuse eest, edastas Sputnik Eesti.

"On väga suur au ja vastutus olla valitud nii väärikale ametikohale, kus on eelnevalt töötanud sellised ajaloolised isikud nagu Voldemar Lender ja Jaan Poska," ütles uus Tallinna linnapea.

Tallinnas algas kolmepäevane turismimess Tourest>>

Tallinna linnavolikogu andis neljapäeva. 18. aprilli istungil heakskiidu linnapea Mihhail Kõlvarti ettepanekutele muuta linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu, mille kohaselt väheneb abilinnapeade arv seitsmelt kuuele, edastas Tallinna linnavalitsus.

Abilinnapeadena jätkavad Kalle Klandorf, Vadim Belobrovtsev, Eha Võrk, Andrei Novikov ja Aivar Riisalu.

Algas registreerumine Tallinna päeva etteütlusele, toimuvad ka ettevalmistavad tunnid>>

Riigikogusse suundunud Tõnis Mölderi asemel hakkab linna sotsiaalvaldkonda kureerima Betina Beškina.

Tallinna Sadama reisijate arv purustas rekordi, illustreeriv foto
© Sputnik / Юлия Калинина

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et linnavalitsuse meeskond on tugev ning suuri muudatusi koosseisus ta ei planeerinud.

Samal päeval teatasid Keskerakond ja Roheliste erakond, et abilinnapeana ei jätka Züleyxa Izmailova, kes keskendub erakonna arendamisele, et Rohelised poliitikamaastikul edaspidi enam jõudu omaksid.

Linnavalitsuse koosseis jääb seega kuueliikmeliseks ning Izmailova tööülesanded jaotatakse teiste abilinnapeade vahel ära.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Tallinn, linnapea, Helsingi, Mihhail Kõlvart

Peamised teemad