15:36 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Uudised
lühendatud link
87 0 0

Värske indeks ütleb, et Euroopa Liidu (EL) ülereguleerituim riik on Soome, Eesti on kolmandal kohal.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Vastavalt käesoleva aasta EL-i ülereguleerituse indeksile (NSI) on Saksamaast saanud Tšehhi asemel Euroopa Liidu kõige vähem reguleeritud riik, vahendas portaal Pealinn.

Soome on jätkuvalt üks kolmest kõige enam reguleeritud liikmesriigist, mis puudutab jookide, sigarettide, e-sigarettide ning toidukaupade tarbimist ja kättesaadavust. Indeksi kohaselt järgnevad Soomele Leedu teisel ning Eesti kolmandal kohal.

Epicenteri Nanny State Index (NSI) on jälginud Euroopa Liidu elustiili reguleerimist alates aastast 2016. Värskeim väljaanne selle aasta 30. aprillist toob esile üha suureneva maksustamise ning enam pitsitavate regulatsioonide juurutamise enamuses Euroopa Liidu liikmesriikides.

Kui 2017. aastal maksustas e-sigarettide vedelikke kaheksa riiki, siis nüüdseks teeb seda juba üksteist liikmesriiki.

Karastusjooke maksustas 2017. aastal viis riiki ja praeguseks on selliste riikide arv kasvanud üheksale. Tubakavedelikud on keelatud neljateistkümnes riigis ning e-sigarettide reklaam on keelatud viieteistkümnes liikmesriigis.

Kui võrrelda sissetulekute taset, on kõrgeimad maksud alkoholile seatud Soomes ja Rootsis.

Iirimaal ja Ühendkuningriigis on kõige kõrgemalt maksustatud karastusjoogid, Rootsis e-sigarettide vedelikud ning Ühendkuningriigis ja Prantsusmaal tubakas.

Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja>>

Peaminister Jüri Ratase sõnul täitus Euroopa Liidu liikmeks saamisega 2004. aasta 1. mail Eesti üks suurimaid soove ja eesmärke.

Ratas rõhutas, et Euroopa Liitu kuulumine on toetanud märkimisväärselt Eesti arengut, muutnud kõigi inimeste ja ettevõtjate elu paremaks, kindlamaks ning jõukamaks.

Eestiga koos astusid 2004. aasta 1. mail Euroopa Liitu Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Sloveenia, Malta ja Küpros. Bulgaaria ja Rumeenia liitusid Euroopa Liiduga 2007. aastal ning Horvaatia 2013. aastal.

Tagid:
regulatsioon, reguleerimine, Soome, Eesti, Euroopa Liit

Peamised teemad