03:09 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Uudised
lühendatud link
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
97 0 0

Šveitsis ja Itaalias toimusid esimesed Venemaal sündinud algatuse "Surematu polk" üritused natsi-Saksamaa ja tema liitlaste üle saavutatud võidu aastapäeva tähistamiseks.

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Genfis ja Roomas toimusid esimesed rongkäigud, kus kanti natsi-Saksamaa ja tema käsilaste vastu võidelnute portreesid. Šveitsi ja Itaalia "Surematu polgu" marsis osalesid nii kohalikud elanikud kui ka Venemaa diplomaadid.

Genfis sammuti "Katjuša" laulu saatel

Venemaa Föderaalse Uudisteagentuuri andmetel osales Genfis laupäeval, 4. mail toimunud rongkäigus üle saja inimese. Marsi korraldasid "Šveitsi surematu polk" ja Ajakirjanike ja välismeedia ühing. Loa aktsiooni läbiviimiseks andis Genfi linnapea.

Genfi elanikud sammusid Suures Isamaasõjas langenud sugulaste portreesid kandes laulu "Katjušha" saatel Angleterre hotellist Mont Blanci kaldepealsel kuni ÜRO peakorterini.

Roomas - Püha Ingli varjus

Itaalia pealinnas toimus RT teatel "Surematu polgu" rongkäik laupäeval, 4. mail Püha Ingli lossi juures. "Korraldame "Surematut polgu" üritust juba kolmandat korda ja teist aastat toimub see Püha Ingli lossi juures, mis on eriti sümboolne. Mälestusüritust on tehtud ka varem, kuid reeglina vene koolides, ja nüüd tulime me esimest korda välja," ütles üks rongkäigu korraldajatest Irina Vihhoreva.

Участница акции Бессмертный полк в Риме
© Sputnik / Джузеппе Маффиа
Itaalia pealinnas toimus "Surematu polgu" rongkäik laupäeval

"Surematu polgu" rongkäigus Roomas osalesid paljud vene kaasmaalased, diplomaadid, Vene-Itaalia sõprusühingu, samuti vaimulikkonna esindajad.

Участники акции Бессмертный полк в Риме
© Sputnik / Джузеппе Маффиа
"Surematu polgu" rongkäik Roomas

Kuidas toimub "Surematu polgu" üritus Tallinnas

"Surematu polgu" rongkäik Tallinnas on juba vastavalt korrakaitse seaduse nõuetele registreeritud Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuris. Eesti pealinnas toimuva ürituse korraldaja on juba neljandat aastat ühendus "Vene kaasmaalased Euroopas".

Osalejad kogunevad 9. mai õhtul kell viis pärastlõunal Odra tänavale, Tallinna bussijaama vastas asuvale platsile, misjärel liigub rongkäik traditsioonilist marsruuti pidi sõjaväekalmistule, Tallinna vabastajate mälestusmärgi juurde.

Tallinna ürituse korraldaja Aleksei Jessakovi sõnul on ristikäigul ja "Surematu polgu" rongkäigul see ühine joon, et need mõlemad on rahvaaktsioonid, kus osalevad aktiivse ellusuhtumisega inimesed, kes ei luba ümber mõtestada Teise maailmasõja tulemusi.

Teema:
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)

Samal teemal

Tallinnas toimus Surematu Polgu rongkäik
Surematu Polgu marss Moskvas
Videosild "Surematu Polk: riigiti ühtse marsiga"
"Surematu polk 2018" üritused Eestis
Surematu Polk võitis kohtuprotsessi politsei vastu
Tagid:
võidupüha, Teine maailmasõda, Suur Isamaasõda, Euroopa, Rooma, Genf, Surematu polk

Peamised teemad