07:19 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Uudised
lühendatud link
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
9010

Sellest, kui raske on ajakirjanikel massirahutuste keskel töötada, saab aimu ringkaameraga tehtud videosalvestusest, mille tegid Sputnik France'i töötajad Pariisi "kollaste vestide" maikuise protestidemonstratsiooni ajal.

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Sputnik France ajakirjanikud tegid unikaalse panoraamvideo "kollaste vestide"* kokkupõrkest politseiga. Salvestus tehti 360-kraadise ringkaameraga Prantsuse pealinnas toimunud esimese mai demonstratsiooni ajal.

Videolt on näha, et meedia esindajad, kes näitavad meeleavaldust ise selles osaledes, riskivad pidevalt erinevate esemete ja kummikuulidega pihtasaamisega, mida korrakaitsjad meeleavaldajate laialiajamiseks kasutavad. Samuti tuleb tihti salvestust teha pisargaasigranaatide suitsu käes.

Seejuures iga kord ei kaitse meedia esindajaid vigastuste eest ka nende kiivril ja riietusel olev kiri "Press". Selle tõestuseks on samal päeval Pariisis toimunud meeleavaldusel aset leidnud vahejuhtum, mille käigus sai kannatas Venemaa ajakirjanik Viktoria Ivanova.

Ajakirjanik viibis rahutuste keskmes ja filmis seda mobiiltelefoniga, kui politsei hakkas teda koos teiste protestijatega kumminuiadega nüpeldama. Selle tulemusena sai Ivanova õlavigastuse ja hiljem tuvastati tal peapõrutus. Ajakirjanikku ei päästnud ka kiiver kirjaga "Press" ega spetsiaalne käeside.

Prantsuse "kollaste vestide" protestid >>

Intsidenti kommenteerides rõhutas Venemaa välisministeerium ametikohustuste täitmisel olevatele ajakirjanikele suunatud vägivalla lubamatust. "Me kutsume Prantsusmaa ametivõime tungivalt üles seda juhtumit põhjalikult uurima ning spetsialiseeritud inimõigus- ja valitsusväliseid organisatsioone küsimust kontrolli all hoidma," öeldakse ametkonna avalduses.

"Kollaste vestide" protestid algasid eelmise aasta novembri keskel ja nendega nõuti maksude ning kütuse ja bensiinihindade mittetõstmist, seejärel lisandusid neile ka muud nõudmised.

Prantsuse ametivõimude sotsiaalpoliitikaga rahulolematud jätkavad oma protestiaktsioone tänavatel üle kogu riigi vaatamata Prantsusmaa võimude poolt olukorra rahustamiseks tarvitusele võetud meetmetele.

Massiprotestidega kaasnevad sageli meeleavaldajate kokkupõrked politseiga, autode süütamised, kaupluste ja pankade rüüstamised. Seejuures pooldavad arvamusküsitluste kohaselt rohkem kui pooled prantslastest protestide lõpetamist.

*Protestiliikumine sai oma nime meeleavaldajate poolt liikluses kasutatavate kollaste helkurvestide järgi.

Teema:
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)

Samal teemal

Prantsuse "kollaste vestide" protestid
Tagid:
ajakirjanik, politsei, protest, Pariis, Prantsusmaa, Kollased vestid

Peamised teemad