02:48 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
Eurovisioon 2019 (12)
56 0 0

Laupäeval suundus Eestit esindav delegatsioon koos artistide ja taustajõududega Eurovisioonile. Esinejad ja delegatsioonid on Tel Avivis viibimisest ja oma riikide esindamisest vaimustuses.

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Palestiinlaste rünnakud Iisraeli lõunaosale ei ole mõjutanud "Eurovisiooni" ettevalmistuste ajakava Tel Avivis, kus käivad juba osalejate proovid, teatasid korraldajad RIA Novosti'le.

Iisraeli suuruselt teine ​​linn, ärikeskus ja kõige populaarsem Vahemere kuurort asub paarikümne kilomeetri kaugusel rakettide kukkumise piirkonnast, kuid varem on ta olnud ka Gaza sektori võitlejate sihtmärgiks.

Eesti eurolaulja esines Madridis Eurovisiooni eelpeol >>

"Vastavalt Iisraeli armee tagalaväejuhatuse juhistele toimuvad kõik "Eurovisiooni" lauluvõistlusega seotud üritused plaanipäraselt, ilma muudatusteta. Kõik ettevalmistused toimuvad tavapärasel viisil," seisab Tel Avivis toimuvat lauluvõistlust korraldava Iisraeli ringhäälinguettevõtte "Kan" ametlikus vastuses RIA Novosti teabenõudele.

Saabunud osalejad, sealhulgas Venemaa esindaja Sergei Lazarev, jätkavad proovidega "Expo-keskuses", vastavalt kindlaksmääratud ajakavale, teatasid korraldajad.

"Esinejad ja delegatsioonid on Tel Avivis viibimisest ja siin oma riikide esindamisest vaimustuses," vastas "Kan" küsimusele osalejate meeleolu kohta.

Eurovisiooni poolfinaalid ja finaal toimuvad 14.-18. maini, osalevad 42 riigi delegatsioonid.

Tel Aviv asub Gaza sektorist 70 km põhjapool. Sõjavägi kuulutas ohtlikeks piirkonnad, mis asuvad enklaavi piiridest kuni 40 kilomeetri kaugusel ning kehtestas nende alade elanikele erireeglid. Palestiina rühmitused lasid Iisraeli suunas üle 400 raketi ja miini, millele iisraellased vastasid 200 sihtmärgi pommitamisega Gaza sektoris. Poolte vastastikused tulelöögid on sõjategevuse intensiivsust vähendamata kestnud juba üle ühe ööpäeva.

Teema:
Eurovisioon 2019 (12)

Samal teemal

Eestit esindab Eurovisioonil Victor Crone
Eurovisioon 2017: Ukraina sai trahvi
2018. aasta Eurovisioon toimub Lissabonis
Tel Avivi linnapea: Eurovisioon ei tohi muutuda poliitiliseks sündmuseks
Tagid:
Palestiina, Gaza, Iisrael, Eurovisioon

Peamised teemad