06:31 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
6010

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart avaldas Moskva ja Murmanski elanikele kaastunnet seoses Šeremetjevo lennujaamas toimunud traagiliste sündmustega.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei tunne sarnased löögid ja kaotused riigipiire ja asetsevad rahvusvahelistest suhetest kõrgemal, edastas Tallinna linnavalitsus.

"Hädamaandumise ja lennuki pardal olnud tulekahju tõttu lõppes Moskva Šeremetjevo lennujaamas enneaegselt paljude inimeste elutee, mis on toonud korvamatuid kahjusid. Sarnased löögid ja kaotused ei tunne riigipiire ning asetsevad rahvusvahelistest suhetest kõrgemal. Venemaa kodanike lein on jõudnud ka Eesti pealinnani," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ametlikus kirjas Moskva linnapea Sergej Sobjaninile.

Venemaa suursaatkonna hoone juurde Tallinnas toodi Šeremetjevo tragöödia puhul lilli >>

"Avaldame südamlikku kaastunnet hukkunute sugulastele ja lähedastele. Oleme oma mõtetes nendega, kes said katastroofis kannatada ning soovime neile kiiret nii füüsilistest kui ka hingelistest traumadest paranemist. Leiname koos moskvalaste, Murmanski ja kogu Venemaa elanikega."

Tallinna elanikud tõid Venemaa saatkonnahoone juuurde Moskva Šeremetjevo lennujaamas toimunud lennuõnnetuse ohvrite mälestuseks lilli.

Eesti juhtkond - president Kersti Kaljulaid, peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu avaldasid varem Moskva Šeremetjevo lennujaamas toimunud reisijate surma puhul kaastunnet.

Pühapäeval, 5. mail Moskvast Murmanskisse teel olnud Aerofloti lennuk SSJ-100 süttis hädamaandumisel ning katastroofi tulemusena hukkus 41 inimest.

Uurijad kaaluvad Šeremetjevo lennujaamas toimunu mitmeid versioone, teatas Uurimiskomitee ametlik esindaja Svetlana Petrenko esmaspäeval.

Uurimiskomitee loetles Šeremetjevo lennuõnnetuse võimalikke põhjuseid >>

Peamised neist on pilootide, dispetšerite ja õhusõiduki tehnilist kontrolli teostanud isikute ebapiisav kvalifikatsioon, lennuki tehniline rike, ebasoodsad ilmastikutingimused. Ametkonna juhataja Aleksandr Bastrõkin korraldas seoses erakorralise juhtumiga operatiivnõupidamise.

Suhhoi Superjet 100

Suhhoi Superjet 100 (SSJ100) on uue põlvkonna Venemaa regioonidevaheline 100-kohaline õhusõiduk, millesse on kaasatud lennundusvaldkonna uusim tehnoloogia.

Suhhoi Superjet 100 töötas välja ja pani tootmisse Suhhoi Civil Aircraft JSC koostöös Finmeccanica-Alenia Aermacchi osalusega.

© Sputnik / Maksim Blinov
Suhhoi Superjet 100

Lennuki esimene lend toimus 2008. aasta mais. SSJ100 on sertifitseeritud AR IAC-i, Euroopa EASA ja mitmete riiklike lennuametite poolt. Esimene seeriatootmisest tulnud lennuk SSJ100 võeti kasutusele 2011. aastal.

Boeing jättis Etioopia lennukatastroofi tõttu ära uue lennuki esitluse >>

SSJ100 on esimene 100-kohaline õhusõiduk, millele paigaldati on täielik FBW (Fly-by-Wire) süsteem, mis on spetsiaalselt ette nähtud juhtimise optimeerimiseks, meeskonna koormuse vähendamiseks ja maksimaalse kütusesäästu tagamiseks. 
SSJ100 süsinikdioksiidi heitkogused on 1,5 tonni võrra väiksemad kui konkurentidel.

2019. aasta aprilli seisuga on kasutusel 139 lennukit, neist 106 Venemaal, 33 aga välismaal. Suhhoi Superjet 100/95B tehnilised parameetrid: Suhhoi Superjet 100 on varustatud kahe turboventilaatormootoriga SaM 146.

Suhhoi Superjet 100 maksimaalne reisikiirus on 0,81 Machi (Mach võrdub heli kiirusega). Lennukõrguseks on - 12 200 meetrit.

Õhusõiduki põhiversiooni stardiks vajaliku lennuraja pikkus on 1731 meetrit, suurendatud lennukaugusega versiooni puhul - 2052 meetrit.

Wall Street Journal: Boeing varjab lennufirmade eest infot 737 ohtlikkusest >>

Põhiversiooni lennuvahemaaks on - 3048 kilomeetrit, pikendatud lennukaugusega variandil - 4578 kilomeetrit. Arvestuslik lennuvahemik (87 reisijat X 100 kg) on 2 960 kilomeetrit. Maksimaalne kaal ilma kütuseta - 40000 kg. Maksimaalne kütuse kaal moodustab 12690 kg. Õhusõiduki pikkus on 29,94 meetrit, lennuki kõrgus on 10,28 meetrit, tiibade siruulatus aga 27,80 meetrit.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Šeremetjevo lennuõnnetus
Tagid:
lennujaam, hukkunud, Venemaa, Moskva, lennukatastroof

Peamised teemad