20:49 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Uudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
23910

Euroopa Liitu on lihtsam laiali saata ja seejärel uuesti luua, kui seda praegusel kujul edasi arendada, leiab Poola endine president Lech Walesa.

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Tema arvates takistavad Euroliidu edasiminekut liikmesriikide liiga erinevad arenguplaanid, vahendab RIA Novosti.

Muudame tulevikku: Tallinnas toimus marss "Ood vabadusele" >>

"Euroopa Liit loodi praegustest täiesti erinevates oludes. Hoiatasin juba ammu Saksamaad ja Prantsusmaad, et nad ei suuda liitu päästa, kui liikmesriigid erinevates suundades liiga kaugele lähevad," ütles Walesa intervjuus Rootsi väljaandele Aftonbladet.

Ümarlaud Sputnik Eesti pressikeskuses
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tema sõnul on praeguses olukorras "lihtsam Liit praegusel kujul likvideerida ja uuesti alustada."

Walesa väljapakutud variandis peavad kõik EL riigid ühenduse liikmeks saamiseks taotluse uuesti esitama. Seejärel teeb ta ettepaneku koostada nimekiri kümnest kohustusest, mille iga riik allkirjastama peab, ja 10 õigusest, mida neile tagatakse.

"Mõnikord peab areng suure sammu astuma. Nagu siis, kui liikusime lühikese aja jooksul kommunismist demokraatiasse. Nüüd tuleb meil taas selline suur hüpe teha," ütles eks-president.

Rääkides mais eelseisvastest Euroopa Parlamendi valimistest, tunnistas Walesa, et ei näe ühtki väärikat kandidaati, kellele ta oma hääle tahaks anda.

"Ma ei tea, kellele poolt hääletada. Kuid ma hääletan kindlasti, pean seda tegema. Valin kõige vähem kahjuliku variandi," ütles ta.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 23.–26. mail 2019, mil 350 miljonil ELi kodanikul on üheksandat korda võimalus valida 705 Euroopa Parlamendi liiget.

Euroopa riigipead: liidu tuleviku peavad otsustama kodanikud >>

Euroopa päeva tähistamise raames korraldas noorteühendus Tegusad Eesti Noored (TEN) Tallinna südalinnas ürituse, kutsudes inimesi üles osalema maikuus toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
Tagid:
poliitika, Poola, Lech Walesa, EL

Peamised teemad