11:23 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Venemaa president Vladimir Putin

USA senaator teatas, mida Pompeo Putinile ütlema peab

© Sputnik / Сергей Гунеев
Uudised
lühendatud link
52 0 0

USA senati demokraatide fraktsiooni liider Chuck Schumer tuletas oma riigisekretär Mike Pompeole saadetud kirjas meelde, mida viimane peab Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtumise ajal rääkima.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Tema sõnul peaks Pompeo Putinile meelde tuletama, et Washington ei talu sekkumist 2020. aasta valimistesse ning annab Venemaale selle üritamise korral "karmi vastuse", vahendab RIA Novosti portaali "The Hill"

"On väga oluline, et te Vladimir Putiniga kohtudes teda hoiataksite, et kõik meetmed, mis on kavandatud meie valimistesse sekkumiseks, saavad kohese ja järsu vastuse," tsiteerib väljaanne senaatori sõnu.

Venemaa võitis jälle valimised - seekord LAV-is >>

Schumer teatas ka, et USA president Trump peab muutma oma lähenemisviisi Ameerika valimistesse sekkumise küsimuse arutamisel Venemaa liidriga.

Mike Pompeo
© AP Photo / Carolyn Kaster

"Palun teil anda Putinile mõista, et me ei kavatse Ameerika valimistesse sekkumist taluda," kirjutas senaator.

Lisaks tõi poliitik FBI direktori Christopher Wray avalduse, kus öeldakse, et USA peab olema valmis uuteks rünnakuteks Ameerika valimiste vastu. Väidetav 2016. aasta sekkumine olnud vaid "proovikivi" enne 2020. aasta "pealetungi". Schumeri sõnul peaks ameeriklastel sellisest avaldusest "laubale külm higi tekkima".

Aprillis, pärast peaaegu kaks aastat kestnud uurimist, avaldati Mulleri raport "Vene sekkumisest" USA valimistesse 2016. aastal, Trumpi meeskonna "vandenõust" Moskvaga ja USA presidendi katsetest õigusemõistmist takistada.

Esimeses küsimuses jõudis Mueller positiivse järelduseni, teise puhul oli tulemus negatiivne ja kolmanda osas ei suutnud ta ühesele järeldusele jõuda. Aruanne avaldati märkimisväärsete kärbetega. Moskva eitab kategooriliselt valimistesse sekkumist puudutavaid süüdistusi.

Samal teemal

Miks Pompeo silmis on Krimm midagi muud kui Golanid
Riigiduumas ironiseeriti Pompeo sõnade üle Krimmi ja Golani asjus
Tagid:
Venemaa, USA, presidendivalimised, Pompeo, Vladimir Putin

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  37
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58