01:38 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Uudised
lühendatud link
57 0 0

Uued rahvusvaheliste kõnede ja tekstsõnumite hindade ülempiirid EL-is on osa kogu liidus kehtivate telekommunikatsiooninormide muutmisest, mis hõlmas ka rändlustasude kaotamist 2017. aasta juunis.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Alates tänasest, 15. maist kehtib kogu Euroopa Liidus (EL) kõigile rahvusvahelistele kõnedele ja tekstsõnumitele uus maksimumhind, mille tulemusel maksab kõne teise liikmesriiki kuni 19 senti minutis ja tekstsõnum kuni 6 senti, hindadele lisandub käibemaks, teatas Euroopa Komisjon.

Asjatundja selgitas, miks ei tasu nutitelefoni täiesti täis laadida >>

Digitaalse ühtse turu eest vastutav asepresident Andrus Ansip ütles: "ELi-siseste kõnede maksimumhinnad on konkreetne näide sellest, kuidas digitaalne ühtne turg muudab inimeste igapäevaelu."

"Digitaalse ühtse turu rajamine on loonud 35 uut digitaalset õigust ja vabadust. Üldiselt aitavad uued telekommunikatsiooninormid ELil rahuldada eurooplaste suurenevat ühenduvusvajadust ja parandada ELi konkurentsivõimet," lisas Ansip.  

Digitaalmajanduse ja -ühiskonna volinik Mariya Gabriel lisas: "Pärast rändlustasude kaotamist 2017. aastal on EL astunud nüüd samme ülemääraste tasude vastu koduselt numbrilt välismaale tehtud kõnede eest. Tänu neile kahele algatusele on Euroopa tarbijad nüüd täielikult kaitstud arvešokkide vastu, kui nad helistavad Euroopa numbrile kas kodu- või välismaal. See on üks paljudest konkreetsetest digitaalse ühtse turu saavutustest."

Uus Eurobaromeetri uuring rahvusvaheliste kõnede kohta näitab, et neli kümnest vastanust (42%) on võtnud viimase kuu jooksul ühendust kellegagi, kes viibib mõnes muus ELi riigis. 26% vastanutest ütles, et nad kasutasid lauatelefoni, mobiiltelefoni või tekstsõnumeid, et suhelda kellegagi mõnes muus ELi liikmesriigis.

Telekommunikatsioonivõrgu operaatorid kogu ELis peavad teavitama tarbijaid uutest hindade ülempiiridest. Alates 15. maist kohaldatakse neid õigusnorme kõigis 28 ELi liikmesriigis ning varsti ka Norras, Islandil ja Liechtensteinis.

Maksimaalne hinna ülempiir on kehtestatud ainult eraklientidele. Äriklientidele uued hinnad ei kehti, sest paljudel teenusepakkujatel on nende jaoks eriti atraktiivsed eripakkumised.

Eestlased soetasid mullu mobiiltelefone 115 miljoni euro eest, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгения Новоженина

Eesti suurimad mobiilioperaatorid Telia, Elisa ja Tele2 teatasid, et aletes kolmapäevast maksab kõneminut eraisikutele Euroopa riigi numbrile helistades kuni 22,8 senti ning lühisõnumi hind on maksimaalselt 7,2 senti.

Tarbijakaitseamet kontrollis mullu detsembris Elisa, Telia ja Tele2 Tallinna esindusi ning leidis igaühe juures vajakajäämisi. Puudusi esines nii lepingueelse teabe andmisel kui ka sideteenuse lepingu juurde kuuluvatele tüüptingimustele viitamisel ja nendega tutvumise võimaldamisel.

Tarbijakaitseamet juhtis sideettevõtjate tähelepanu müügiprotsessis esinenud puudustele, mis tuleb seadusega kooskõlla viia.

Samal teemal

Mitte ametlikult maaletoojalt pärit telefonid põhjustavad peavalu
Läti tahab teada, kus tema kodanike telefonid ööbivad
Uuring: eestlased loobuks enne seksist kui nutitelefonist
Mobiiltelefoni saab laadida teatud puuviljade abil
Tagid:
kõne, Euroopa Komisjon, Eesti, EL, sidevõrk, telefon

Peamised teemad