02:53 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
9030

Vaidlus Krimmi kuuluvuse üle ei ole enamiku eurooplaste jaoks oluline. Venemaa süüdistamine on vaid kummardus russofoobiale, mida ei toeta kaugeltki mitte kõik Euroopa poliitikud, teatab Prantsuse publitsist Elena Kondratyeva-Salghero.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Kui Eesti poliitikud hoiavad ikka veel Krimmist kui oponentide ja ühiskonna mõjutamise vahendist kinni, ei ole see eurooplaste jaoks enam oluline, märkis Prantsusmaa ajakirjanik ja publitsist, Pariisi kirjandusalmanahhi "Glagol" peatoimetaja Elena Kondratyeva-Salghero.

Näiteks eelistavad parempoolsete parteide esindajad ühiste puutepunktide otsimise protsessis "seda küsimust vältida ja teemat mitte arutada".

Tallinnas protesteeriti Marine Le Peni külastuse vastu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Russofoobia on Euroopa poliitika mitteametlik, kuid samas üsna käegakatsutav osa. Tema kiiluvees on tavapärane Venemaa kritiseerimine ükskõik mis küsimuses.

Külalislahkuseta Tallinn: kuidas Eesti kodanikuaktivistid Marine Le Peni vastu võtsid>>

Sellele vaatamata eelistavad erinevate riikide parempoolsed parteid tegelda probleemidega, mis on seotud "traditsiooniliste põhiväärtustega, mida kõik maailma parempoolsed jagavad."

"Kui Venemaa osas väärtuste tõlgendamine erineb, seda eriti endistes Nõukogude Liidu vabariikides, on see eurooplastele täiesti arusaamatu," rõhutas Elena Kondratyeva-Salghero.

"Geograafias mitte just kõige tugevamaid eurooplasi ei huvita võõrad territoriaalsed probleemid - nende jaoks on see sõna otseses mõttes "Hiina keel"."

"Kus vähegi võimalik, seal mainitakse kindlasti Krimmi, kuna see on igasuguse arutelu süütepunkt, niipea kui jutt Venemaale läheb. Selle põhimõtte alusel toimub jagunemine mustaks või valgeks," selgitas ajakirjanik, lisades, et eurooplased jätavad küsimuse lahendamise Venemaa ülesandeks, - "nad peavad sellega ise hakkama saama."

Mart Helme ei jaga Marine Le Peni russofiilsust>>

Mis puudutab Euroopa Liidu kolleegide omavahelist suhtlemist, siis olenemata erimeelsustest – seda ka Venemaa küsimuses - keskendutakse koostööle konkreetsetes probleemides, mis ühendavad ning on otseselt seotud osapoolte endi riikidega.

Prantsusmaa Rahvusrinde juhi Marine Le Peni Tallinna visiidi ajal esitasid Eesti ajakirjanikud tuntud prantslannale peamiselt vaid Venemaad ja Krimmi puudutavaid küsimusi.

Marine Le Peni visiit Tallinna>>

Samal ajal jäid pressi huviorbiidist väljapoole kõik Eestiga otseselt seotud kiireloomulised teemad, mis puudutavad EL majandust, poliitikat, inimeste elu, samuti väljavaated, mis järgnevad Brüsseli poliitiliste trendide võimalikule muutumisele.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Tagid:
Marine Le Pen, Krimm, ajakirjanik, Euroopa, Venemaa

Peamised teemad