09:49 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Uudised
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
7911

Riia tagandatud linnapea tahab näha sanktsioonide sõja lõppu Venemaaga.

TALLINN, 19. mai — Sputnik. Euroopa Parlamenti pürgiv Riia endine linnapea Nil Ušakov kutsus üles parandama suhteid Venemaaga ja valmistuma Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamiseks, kirjutab Sputnik Latvia.

Tema sõnul vaieldi Riia linnavolikogus tihti, kuidas Venemaaga suhelda ning miks Läti poliitikud ei või Moskvas korraldatavatel konverentsidel osaleda, samal ajal kui paljud teiste Euroopa riikide poliitikud käivad Venemaal erinevatel üritustel sageli.

"Ma tahaksin elada selle ajani, kui kogu see sanktsioonide sõda läbi saab," ütles Ušakov.

Tema arvates peaks Läti järgima Saksamaa eeskuju, kes hoiab aktiivseid kontakte Venemaaga, kuid samas on kindlal seisukohal sanktsioonide küsimuses. "Minu arvates peaks vaatama sakslaste käitumist. Ühest küljest on neil kindel seisukoht paljudes küsimustes, teisalt teevad omavalitsused koostööd. 

Tuleb aru saada, et varem või hiljem saabub aeg, mil vastastikused sanktsioonid lõpevad, nii et tuleb mõelda, kuidas suhteid luua," lisas Ušakov. Samal ajal rõhutas Riia endine linnapea, et Lätit ähvardavad natsionalistid, kes levitavad Venemaa suhtes illusioone ja hirme ning selliseid meeleolusid on kõigis Euroopa riikides.

Läti regionaalarengu minister Juris Pūce korraldusega vabastati Ušakov Riia linnapea ametikohalt. Teda kahtlustatakse 18 miljoni euro eelarvevahendite mittesihipärases kasutamises.

Lätlased Ušakovsi tagandamisest Riia linnapea ametikohalt >>

Ušakov on Läti venekeelseid elanikke toetava erakonna "Üksmeel" liider. Ušakov on nimetanud enda tagandamist ebaseaduslikuks. Riia linnapea ametikohal on ta olnud alates 2009. aastast. Ministri korralduse jõustumisega muutub Ušakov Riia linnavolikogu lihtliikmeks. Linnapea ülesandeid täidab aselinnapea Oleg Burov.

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)

Samal teemal

Kodumaa rahvale, riik poliitikutele - miks lätlased Venemaaga sõdida ei taha
Lätis kargas reisija vene keele pärast bussijuhile kallale
Sõim on võimetu: eurosaadikud mõistsid Kalniete kleidi põletamise eest hukka
Pole sa mu vend: Leedu peaminister solvas Lätit
Tagid:
Venemaa, majandussanktsioonid, Riia, Nils Ušakovs

Peamised teemad