05:45 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)
11520

Eesti rahvuskonservatiivide aatekaaslased Itaalia Liiga liikumisest Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest teatasid, et hakkavad Euroopat veenma Venemaa isoleerimise mõttetuses.

TALLINN, 18. mai – Sputnik, Oleg Leontjev. Itaalia Liiga püüab veenda oma liitlasi Euroopas Venemaa isoleerimise mõttetuses, teatas Itaalia põllumajandus-, tööstus- ja metsandusminister Gian Marco Centinaio Milanos toimunud suurel meeleavaldusel, kus osalesid Euroopa juhtivate rahvuslike ja parempoolsete parteide esindajad. 

Meeleavalduses osalesid Liiga liitlased Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest liikumises: Marine Le Pen Prantsusmaa Rahvuslikust Liidust, Geert Wilders Hollandi Vabadusparteist, Bulgaaria erakonna Tahe juhid, Tšehhi erakonna Vabadus ja Otsedemokraatia ja Slovakkia erakonna Me Oleme Pere juhid ning eurosaadikud Saksamaalt, Belgiast, Taanist, Soomest ja Austriast. 

Eestist saabus Milanosse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Jaak Madison, kes kandideerib Euroopa Parlamendi valimistel loosungi all "Suveräänse Eesti eest!" 

Riigikogus nimetati Marine Le Peni külaskäiku ohuks Eesti julgeolekule >>

"Minu arvates on aeg mõelda sellele, et Venemaa on oluline partner ega tohiks olla isolatsioonis," lausus Gian Marco Centinaio intervjuus RIA Novostile. "Me püüame teisigi selles veenda, et lõpuks kõik meiega nõusse jääksid," toonitas ta. 

Itaalia on Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamise põhiline algataja

Itaalia juhtkond ei astu välja Euroopa Liidu Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamise eest sugugi mitte esimest korda.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, kuidas Itaalia asepeaminister ja välisminister, erakonna Liiga esimees Matteo Salvini on lubanud, et Itaaliast saab üks esimesi riike, kes pooldab EL-i majanduslike piirangute tühistamist.

"Maikuus tekib ajalooline võimalus Euroopas jõudude vahekorda muuta," väitis ta 26. mail toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi silmas pidades. Salvini lisas, et ei näe Venemaa-vastastes sanktsioonides mitte mingisugust majanduslikku, poliitilist ega kultuurilist mõtet.

Sundabielu: kas ka EKRE-st saab "Venemaa sõber"

Matteo Salviniga on jõudnud heaks sõbraks saada Eesti rahvuskonservatiivide juhi poeg ja erakonna aseesimees Martin Helme, keda itaallane tervitas ametlikult parlamendivalimiste võidu puhul ja soovis talle edu Euroopa Parlamendi valimistel. 

EKRE juhtkond teatas omakorda, et Euroopa Parlamendis kavatsetakse liituda rahvuslikult meelestatud erakondade fraktsiooniga, mille asutajateks on Itaalia Liiga, Põlissoomlased, Taani Rahvapartei ja erakond Alternatiiv Saksamaale, kes samuti pooldavad Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamist.

Arvestades, et hiljuti EKRE juhi kutsel Tallinnas käinud Prantsusmaa Rahvusliku Liidu juht Marine Le Pen pooldab samuti Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamist ja tal on Euroopas "Putini sõbra" maine, on Eesti rahvuskonservatiivid eneselegi märkamatult sattunud Euroopa russofiilide kampaania osalisteks.

Teema:
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)

Samal teemal

Politoloog leiab, et Mart Helme võib Eesti ja Euroopa Liidu tülli ajada
Euroskeptikud ja Le Pen Eestis: suur vastuolude pundar
Kas default või lahkulöömine: Itaalia võitlus Euroopa Liiduga
Euroopa Liidus on võimu võtmas selle hävitajad
Tagid:
Venemaa, Marine Le Pen, Matteo Salvini, Itaalia, sanktsioonid, EKRE

Peamised teemad