09:15 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
Relvastus (196)
109 0 0

Terroristide raketisuurtüki rünnak Süürias asuvale Venemaa Khmeimimi lennubaasile löödi tagasi. Venemaa Riigiduuma kaitsekomisjoni aseesimees Juri Švõtkin märkis, et kõik katsed Venemaa baasi rünnata on määratud nurjumisele.

TALLINN, 20. mai — Sputnik. Jabhat al-Nusra* terroristid püüdsid raketisuurtüki tulelöögiga rünnata Venemaa Khmeimimi lennubaasi, teatas Venemaa kaitseministeerium. Rünnak toimus hoolimata sellest, et Süüria Araabia Vabariigi relvajõud lõpetasid 18. mai südaööst lahingutegevuse, teatab RIA Novosti.

"Jabhat al-Nusra terroristid* jätkasid provokatsioone ja tulelöökide andmist Idlibi de-eskalatsioonitsoonis," öeldakse kaitseministeeriumi avalduses. Kokku tulistati baasi suunas välja kuus raketti, mis kõik Vene õhutõrje poolt alla lasti. Hiljem tegid Vene eksperdid kindlaks, et terroristide raketisuurtükiseadeldis asus Kafer-Noble'is ja see hävitati õhulöögiga. Lisaks tulistati baasist kaugemal alla kaks mehitamata õhusõidukit.

Venemaa Riigiduuma kaitsekomisjoni aseesimehe Juri Švõtkin kommenteeris neid sündmusi raadios Sputnik. "Olen ise Khmeimimi baasis käinud ja võin kinnitada, et seal on kõige kaasaegsem relvastus, sealhulgas õhukaitsesüsteemid, elektroonilise sõjapidamise vahendid ja nii edasi, mis võimaldab kõik terroristide rünnakud tõrjuda.

Юрий Швыткин - заместитель председателя комитета ГД по обороне
© Sputnik
Riigiduuma kaitsekomisjoni esimehe asetäitja Juri Švõtkin.

Seetõttu on terrorivõitlejate katsed baasi rünnata määratud nurjumisele. Et sellised katsed ei ole lõppenud, peaksid terrorismivastast võitlust Süürias aktiviseerima kõik riigid, kes väidavad, et nad sellega tegelevad. Sealhulgas näiteks USA, mida me praegu siiski ei näe," ütles Juri Švõtkin.

Idlibi provints on ikka veel terrorivõitlejate taimelava, valitsusväed seda praktiliselt ei kontrolli. Möödunud aasta septembris nõustusid Süüria relvarahu garanteerivad riigid looma Idlibis demilitariseeritud tsooni, kuid tulelöögid jätkusid. Khmeimimi lennubaas on alates 2015. aastast Süürias sõjalises operatsioonis osalenud Venemaa õhujõudude väekoondise kodubaas.

* Venemaal keelatud terroriorganisatsioon

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

"Kalifaadi lõvikutsikad" — islamiterroristide kohutav pärandus
Vene sõjaväelased korraldasid ekskursiooni Süürias Khmeimimi õhuväebaasis - video
Venemaa sõjaväebaas Tartuses vormistatakse pikaajalisele rendile
Venemaa välispoliitika on liiga passiivne
Tagid:
terrorism, kaitseministeerium, raketilöök, õhutõrje, Khmeimim, Süüria

Peamised teemad