22:57 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
124 0 0

Petro Porošenkot pani riigipea ametikohal Ukraina meremehi Kertši väina saates toime riigireetmise.

TALLINN, 21. mai — Sputnik. Ukraina Riiklik Juurdlusbüroo (DBR) alustas juurdlust võimaliku riigireetmise asjus Petro Porošenko poolt. Sellest teavitas Facebookis juurdlusbüroo direktori esimene asetäitja Olga Vartšenko, edastas RIA Novosti.

Riiklikust juurdlusbüroost täpsustati, et jutt käib 2018. aasta 25. novembri sündmustest, kui Ukraina mereväe laevad sõitsid üle Kertši lahe Mustalt merelt Aasovi merele. Hagiavalduse esitas Ukraina endise presidendi Viktor Janukovitši administratsiooni asejuht, Ukrainasse naasnud Andrei Portnov.

Ukraina mereväe kolm laeva rikkusid Venemaa riigipiiri>>

Eelnevalt süüdistas Portnov Porošenkot selles, et ta pani riigipea ametikohal Ukraina meremehi Kertši väina saates toime riigireetmise, ning lisas, et ta on saatnud juurdlusbüroole endise riigipea vastu hagiavalduse.

2014. aastal algatati Porošenko vastu kriminaalmenetlus. Nagu Kiievi prokuratuurist teatati, juhtis ta 2010. aastal ebaseaduslikult Kiievi Riikliku Ševtšenko-nimelise ülikooli põhiseadusõiguse kateedrit ning käsutas kõrgkooli rahalisi vahendeid. Siis lahkus ta Ukrainast ning elas Moskvas ja Viinis.

Käesoleva aasta märtsis teatas Ukraina riiklik korruptsioonivastase võitluse büroo (NABU) kriminaalasja lõpetamisest tema võimaliku ebaseadusliku rikastumise asjus ligi miljoni dollari ulatuses.

Välisminister Sven Mikser kohtus Ukraina president Petro Porošenkoga
© Фото : Estonian Foreign Ministry

Provokatsioon Kertši väinas

2018. aasta novembris rikkusid kolm Ukraina mereväe laeva Venemaa riigipiiri ja sooritasid mitme tunni vältel ohtlikke manöövreid, reageerimata Venemaa ametivõimude seaduslikele nõudmistele.

Provokatsioonid Mustal merel>>

Piirivalvurid võtsid rikkujad vahi alla. Laevade pardal oli 24 sõjaväelast, sealhulgas kaks Ukraina Julgeolekuteenistuse töötajat. Kohus mõistis nad kõik piiririkkumise süüdistuse alusel vangi.

Vladimir Putin hindas Ukraina võimude tegevust Ukraina presidendivalimiste eelse provokatsioonina.

Tagid:
riigireetmine, Kertši väin, Petro Porošenko

Peamised teemad