02:34 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Uudised
lühendatud link
57 0 0

Saakašvili advokaat esitas Ukraina president Vladimir Zelenskile Saakašvili palve õigluse jaluleseadmiseks ja talle Ukraina kodakondsuse tagastamiseks.

TALLINN, 23. mai — Sputnik. Endine Gruusia president ja Ukraina Odessa oblasti kuberner Mihhail Saakašvili palus Vladimir Zelenskilt Porošenko poolt Ukraina kodakondsus tagastada.

"Jätkame uut etappi ja aktiivset tööd Mihhail Saakašvili tagasitoomiseks Ukrainasse. On saabunud uus etapp – uus president. Käisin Ukraina presidendi administratsioonis ja esitasin tema advokaadina president Vladimir Zelenskile Saakašvili palve õigluse jaluleseadmiseks ja talle Ukraina kodakondsuse tagastamiseks," kirjutas Saakašvili advokaat Ruslan Tšernolutski oma Facebooki-lehel.

Saakašvili lahkus Gruusiast 2013. aastal. Tema vastu algatati mitu kriminaalasja, millest mõnedes mõisteti ta tagaselja süüdi ja kuulutati siseriiklikult tagaotsitavaks. 2015. aasta kevadel tuli Saakašvili Ukraina poliitikasse, kui president Petro Porošenko andis talle Ukraina kodakondsuse ja määras Odessa oblasti kuberneriks. 

Gruusia ekspresident Mihhail Saakašvili
© AP Photo / Shakh Aivazov

Ent juba 2016. aasta novembris vallandas Porošenko Saakašvili teatades, et too ei ole mitte ainult jätnud täitmata oma lubaduse piirkonna arendamiseks, vaid oblasti majandusnäitajaid on isegi halvendanud.

2017. aastal võeti Saakašvililt Ukraina kodakondsus, sest selle saamiseks oli ta esitanud valeandmeid (eelkõige süüdimõistmise kohta Gruusias). Ukraina piirivalveteenistus keelas endisel Odessa kuberneril kuni 2021. aastani Ukrainasse siseneda. 

Ukraina võimud saatsid Saakašvili riigist välja >>

Kui Vladimir Zelenski võitis Ukraina presidendivalimised, teatas Saakašvili kavatsusest riiki naasta. Ukraina piirivalveteenistus teatas omakorda, et tal ei ole alust riiki sisenemiseks seaduslikku.

Samal teemal

Politoloog: Saakašvili hakkab mängima panuste tõstmisele
Saakašvili võrdles Porošenkot õllega
Tbilisi kohus mõistis Saakašvili tagaselja vangi
Saakašvili: Porošenko on valmis Krimmi Venemaa osana tunnustama
Tagid:
Volodõmõr Zelenskõi, kodakondsus, Ukraina, Mihhail Saakašvili

Peamised teemad