15:09 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
75 0 0

Esimesed tulemused ilmnevad juba paari nädala pärast, kusjuures spordi ja dieedi kavast tuleb rangelt kinni pidada ning massaaži teha kaks korda nädalas.

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Tarbitavate süsivesikute hulga vähendamine, sport ja massaaž koos spetsiaalse kreemi kasutamisega aitab tselluliidist vabaneda, selgitasid eksperdid RIA Novostile

"On erinevaid viise võitlemiseks tselluliidiga, kuid nad on tõhusad vaid üheaegsel rakendamisel. Kõige tähtsam on mõistagi toitumine, teiseks füüsiline koormus ja kolmandaks lisaprotseduurid - manuaalsed ja mehaanilised massaažid," täpsustas Setšenovi-nimelise Esimese Moskva riikliku meditsiiniülikooli meditsiiniteaduskonna naha- ja suguhaiguste kateedri assistent Ljudmilla Smirnova.

Kampaania "Naised vormi!" sai hoo sisse >>

Arst rõhutas, et esimesed tulemused ilmnevad juba paari nädala pärast, kusjuures spordi ja dieedi kavast tuleb rangelt kinni pidada ning massaaži teha kaks korda nädalas. Tema sõnul on vajalik süsivesikutest loobumine, sest see vähendab kehakaalu ja keharasva. 

Suve algul ei tohiks inimesed otsese päikesekiirguse käes paljalt viibida järjest üle paarikümne minuti.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tselluliidivastased kreemid aitavad vaid siis, kui neid massaaži ajal pidevalt kasutatakse, tulemust ei tule, kui salv lihtsalt peale määrida ja siis tselluliidi kadumist oodata.

Sarnasel seisukohal on ka kosmetoloog-dermatoveneroloog, meditsiiniteaduste kandidaat Natalja Kolenko. Tema sõnul on tselluliit liigse rasva kogunemine rakkudesse, kuid seda võib esineda ka kõhnadel inimestel, sest selle üheks põhjuseks on hormonaalne tasakaaluhäire. Veelgi enam, puberteedi, raseduse ja menopausi ajal võib hormonaaltaseme muutuse tõttu rasva ladestumine probleemsetesse piirkondadesse aktiviseeruda, lisas Kolenko.

Uuring: millised spordiliigid eluiga pikendavad >>

"Tselluliit esineb esineb naistel," ütles arst, "sest nahaaluse rasva struktuur sõltub soost. "Naistel on rasvarakkude vahelised vaheseinad nahapinnaga risti, meestel aga nurga all, nii et kui rakud suurenevad, muutub naiste nahk apelsinikoore sarnaseks, meestel aga märgatavaid muutusi ei ilmne. Reeglina lastel tselluliiti ei ole, kuna nad on täiskasvanutest aktiivsemad, kasvavad kiiresti ja enamasti ei ole neil ka hormoonidega probleeme, lisas arst.

Spordiliitude juhid kogunesid teisipäeval, 29. jaanuaril Kalevi spordihallis toimunud pressikonverentsile
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Tänapäeval näeme kahjuks juba puberteedieas ülekaaluliste noorukite arvu suurenemise tõttu ka lastel mõningaid tselluliidiilminguid. Kui inimesel aga esineb terviseprobleeme, näiteks kilpnäärme funktsiooni alatalitust, mõjutab see organismi üldist hormonaalset tasakaalu ja võib soodustada tselluliidi tekkimist," selgitas Kolenko. 

Ekspertide sõnul on tselluliit täiesti võidetav, kuid erinevate tegurite mõjul võib see mõne aja pärast uuesti ilmneda, seega on parimaks profülaktikaks regulaarne treening ja õige toitumine.

Samal teemal

Tartus toimus rahvusvaheline breik- ja tänavatantsude võistlus
Keskkonnaamet kutsub sohu ja rappa matkama
WHO: tervislik alkoholitarbimine on müüt
Tagid:
dieet, sport, tervis

Peamised teemad