11:36 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Uudised
lühendatud link
154 0 0

Ameerika relvajõudude ametlikul Twitteri-kontol korraldati uuring, et selgitada, kuidas sõjaväeteenistus sõjaväelaste elu mõjutab. Paljud kasutajad meenutasid, et sõja õudused jätavad psüühikale kustumatud armid.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Praeguseks on oma arvamust jaganud umbes kaheksa tuhat inimest, edastab RIA Novosti. Lisaks arvamusele, et armee muudab inimesed füüsiliselt ja emotsionaalselt tugevamaks, annab nende elule mõtte ja avab uusi karjäärivõimalusi, jagavad inimesed kommentaarides ka skeptilisi ja kriitilisi arvamusi relvajõudude mõju kohta maailmale, riigile ja üksikisiku isiklikule elule. Muuhulgas märkisid paljud, et sõjaväeteenistus on nende elu ära rikkunud, kuid riik ei osutanud neile mingit abi.

USA riigisekretär Mike Pompeo
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Kuidas teenistus mind mõjutanud on? Ta hävitas mu elu. Mitte õudusunenägu tõttu, mille all ma kannatasin. Vaid sellepärast, et kui ma koju tagasi tulin, heitis armee mind teepervele," kirjutas @SmokeShip.

Teised juhtisid tähelepanu, et paljudes USA sõjalistes operatsioonides tapeti ja vigastati süütuid inimesi ja vastasvõitlejaid. "Kuidas sõjaväeteenistus USA imperialismi heaks mõjutas süütuid inimesi Lähis-Idas ja Aafrikas? Mõelge sellele," kirjutas @milksheikhman. 

"Mind saadeti Iraaki üheks aastaks. Olin seal koos oma sõprade Smithi, Hawkesi, Loshi ja Berniega. Nüüd on nad kõik surnud," kirjutas @ dyllyp. Tema sõnul tappis ühe neist snaiper lahingus, teine ​​hukkus joobnuna autot juhtides, kolmas tegi enesetapu, neljas suri vähki.

"Kui mu abikaasa tervis halvenes niivõrd, et tal oli juba raske hingata, pidin ma tema nimel sekkuma ja taotlema invaliidsushüvitist. Tema kopsud said Iraagis põletada. Vastasel juhul oleksime me sattunud tänavale," kirjutas @MelEnterkin.

Eestlastele hakkab kohale jõudma: ameeriklased ei kavatsegi meie eest surra >>

"Minu abikaasa oli merjalaväelane, ta sai Iraagis vigastada, kaotas jala, muutus valuvaigistite tõttu narkomaaniks ja suri hiljem," jutustas @ KarieWrites.

Mõned Twitteri-kasutajad meenutasid Agent Orange'i (Ameerika Ühendriikide poolt Vietnami sõjas kasutatud keemilised mürkained) negatiivset mõju USA sõjaväelaste tervisele. 

"Mu kallis isa ei saa ise sellest rääkida, sest ta suri peaaegu kolm aastat tagasi vähktõppe pärast aastaid kestnud võitlust. Aastakümneid kestnud lõputu ravi - kõik agent Orange'i pärast kirjutas @ MBwendeAnderson.

"Minu naabri isal amputeeriti pärast mitu aastat kestnud Agent Agent Orange'i ravi jalg," kirjutas @tinsbabe.

Leidus ka neid, kelle sugulased või kes ise pidid teenistuse ajal vägivalda taluma. "Ma ise ei teeninud sõjaväes, küll aga mu ema. Üks tema ülem vägistas ta. Mina ja mu pere ei teadnud sellest midagi peaaegu 15 aastat pärast tema teenistuse lõpetamist. Nüüd kannatab ta traumajärgse stressihäire ja depressiooni all," kirjutas @ dazzymaiee.

Paljud kasutajad meenutasid, et sõja õudused jätavad psüühikale kustumatud armid. "Minu parim lapsepõlve sõber läks sõjaväkke. Ta oli sõpradest kõige õnnelikum. Pärast teenistust muutus ta täiesti ja sooritas hiljem enesetapu. Ma vihkan sind, sõjavägi," kirjutas @Balancement.

Sõjaväelane rääkis USA ülemvõimu kadumise põhjustest >>

"Ma kaotasin oma isa Vietnamis. Ta jäi küll ellu, kuid temast polnud enam ei täisväärtuslikku lapsevanemat ega abikaasat. Ta saadeti sõjaväkke snaiprina, ma kaotasin ta veel enne sündi," kirjutas @shinygeekgirl.

Samal teemal

Ajateenija lapse toetus tõuseb kuus korda
Eestis mälestati välisoperatsioonidel langenud kaitseväelasi
Sõjandusekspert: Baltimaade Ameerika-meelsus viib Euroopa hukatusse
Eesti ja USA avasid kaitsekoostöö uue viisaastaku
Tagid:
traumajärgsed stressihäired, sõjaväeteenistus, USA, uuring

Peamised teemad