19:38 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Uudised
lühendatud link
60 0 0

Leedu presidendikandidaat ei pea õigeks sulgeda kõiki aknaid naabrile.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Leedu presidendikandidaat Gitanas Nauseda on suhetes Venemaaga "terava retoorika" vastu, teatas Associated Press. "Me ei saa sulgeda kõiki aknaid naabrile diplomaatilistes, kultuurilistes ja majanduslikes suhetes," ütles Nauseda. 

Teine riigipea kandidaat, Seimi saadik Ingrida Šimonite märkis, et ei näe põhjust praegust poliitilist kurssi muuta, kuid tema arvates peaks Vilnius valmistuma vestluseks "tuleviku Venemaaga".

Agentuuri teatel pooldasid nii Nauseda kui ka Šimonite suhetes Moskvaga "pragmaatilist lähenemist" madalama vastasseisu juures. 

Presidendivalimiste teine ​​voor Leedus, kus osalevad Gitanas Nauseda ja Ingrida Simonite, toimus pühapäeval koos Euroopa Parlamendi valimistega. Esimesel voorus, mis toimus 12. mail, sai kõige rohkem hääli Šimonite - teda toetas 31,31% valijatest. Nauseda poolt anti 30,94% häältest. Kokku osales presidendivalimiste esimeses voorus üheksa kandidaati.

Leedulased valivad Europarlamenti ja presidenti >>

Pühapäeval, 26. mail kella 9-20 toimusid enamikes Euroopa riikides Euroopa Parlamendi valimised. Eestis saab hääletada üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas ning eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält muuta ei saa. Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse tõttu saab valija valimispäeval ka kodus hääletada.

 

Samal teemal

Leedulased valivad Europarlamenti ja presidenti
Jäänud on kaks: kes tuleb Leedus Grybauskaite asemele
Leedu presidendivalimiste esimese vooru võitis Ingrida Šimonytė
Grybauskaitė põhjendas keeldumist Eesti presidendi Moskva-visiidile hinnangut anda
Tagid:
valimised, EL, presidendikandidat, Leedu

Peamised teemad