20:29 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)
90 0 0

Ukrainal pole oma vaesuses kedagi süüdistada.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Maailmapank usub, et vaesus Ukrainas on endiselt kriisieelsest tasemest suurem ning riik ei pääse sellest veel kaua. 

Монеты евро
© Sputnik / Вадим Анцупов

Majandusekspert Mihhail Beljaev väljandas Raadio Sputnik eetris seisukohta, et Ukraina tegi seda kõike ise ja süüdistada pole tal kedagi. Maailmapanga eriaruande kohaselt on Ukraina endiselt üks piirkonna vaesemaid riike SKT poolest elaniku kohta ja ta on selle näitaja poolest Moldova, Armeenia ja Gruusia tasemel.

"Ukraina majanduskasvu tempo on vaesuse vähendamiseks ja naaberriikide sissetulekute taseme saavutamiseks liiga madal," öeldakse dokumendis. Märgitakse, et vaesus riigis on endiselt suurem kriisieelsest tasemest. Ukraina ostujõud elaniku kohta on umbes kolm korda madalam kui Poolas, vaatamata sarnasele sissetulekule 1990. aastatel, ütlevad eksperdid. Nende arvates kulub praeguse majanduskasvu juures Ukrainal "Poola tasemele jõudmiseks rohkem kui 50 aastat". 

Viis aastat tühje lootusi: milleni viis "Euromaidan" >> 

Selleks, et ületada lõhe elanikkonna sissetulekutes arenenud majandusega riikidega peab Kiiev ära tegema suure töö, öeldakse raportis. Varem pakkus Maailmapank riigi majanduse kasvuprognoosiks 2019. aastal 2,7%. 

Venemaa Riikliku statistiliste uuringute instituudi (РИСИ) ekspert Mihhail Beljaev kommenteeris raportit raadio Sputnik eetris. "Ukraina majanduse olukord on üsna halb – selles on mainekate rahvusvaheliste finantsasutustega väga raske vaielda.

Kõige tähtsam on see, et pole mingeid märke, et Ukraina oleks oma olukorda teadvustanud ja valmis võtma tarvitusele meetmeid olukorra parandamiseks.

Ja isegi kui ta sellest aru saama hakkaks, pole tal piisavalt vahendeid, et edasi liikuda. Majandus liigub investeeringute toel, Ukrainal aga seda raha ei ole," ütles Mihhail Beljajev. 

Tema sõnul on majanduse suhteliselt kiireks taastamise vaid üks võimalus - välislaenud. "See aga tähendaks sõltuvust rahvusvahelistest finantsorganisatsioonidest, kes pole veel kedagi aidanud. Jah, nad annavad raha, viivad ellu programme, kuid mitte selleks, et viia riigi elanikkond vastuvõetava elatustasemeni, vaid selleks, et hoida riik oma huviorbiidil.

Nii et Ukrainal terendavad ees süngeid perspektiivid. Kõige kurvem on see, et Ukraina tegi seda kõike ise. Ja minu arvates ei ole tal selles kedagi süüdistada," lõpetas Mihhail Beljajev.

Teema:
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)

Samal teemal

Lääs tänab Porošenkot Ukraina majanduse lammutamise eest
Kaljulaid rääkis Ukraina presidendiga korruptsioonivastase võitluse tähtsusest
Tagid:
Maailmapank, majandus, vaesus, Ukraina

Peamised teemad