06:23 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Relvastus (196)
21810

Venemaa viimasel võiduparaadil Moskvas ei demonstreeritud ühtki elektroonilist võitluskompleksi (EW). Ometi just need süsteemid võivad kaasaegses sõjas otsustavat rolli mängida.

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Hiina veebiväljaanne Sohu hindas Venemaa elektroonilise sõjapidamissüsteemide võimekust. Portaal märgib, et Venemaa viimasel võiduparaadil Moskvas ei demonstreeritud ühtki elektroonilist võitluskompleksi (EW). Ajakirjanike arvates ei demonstreeritud neid tahtlikult, sest just need süsteemid võivad kaasaegses sõjas otsustavat rolli mängida, vahendab RIA Novosti

"Nende "nähtamatute tapjate" võimsus on tohutu, kuid välja näevad nad küllaltki kohmakad. Paraad peab aga mõjuma eelkõige visuaalselt, mistõttu lahingulennukid, tankid ja sajatonniste strateegilise raketikomplekside sirged read loovad pealtvaatajaile armee võimsuse palju paremini esile. Radarite ja antennidega EW kompleksid niisugust psühholoogilist mõju ei avalda, neid ei pandaks tähelegi," öeldakse artiklis.

Näiteks toob väljaanne EW kompleksi "Murmansk-BN". Süsteem on ette nähtud pideva raadioluure teostamiseks ja suudab maha suruda vaenlase side 3-30 MHz diapasoonis kuni kahe tuhande kilomeetri raadiuses. Väidetavalt suudab see kompleks muuta terve sõja kulgu. Seejuures ei ole avaldatud ühtki fotot, mis kujutaks kompleksi tervikuna. 

Õhutõrjekompleks Sosna relvafoorumil Armija 2018
© Sputnik / Виталий Белоусов

Lääneriikide kõrgtehnoloogilistes armeedes tekitavad sellised võimekused tõsist muret, rõhutab portaal. Näiteks mõistsid Ameerika Ühendriigid maaväe õppustel, et jalaväebrigaadi suurune lahingugrupp kaotab ilma toimiva eriside- ja elektrooniliste vahenditeta täielikult oma lahinguvõime.

"Kui mõlemad pooled satuvad elektronvõitlusseadmete mõjupiirkonda, on elektroonilisest infotehnoloogiast vähem sõltuval Venemaa armeel selged eelised", võtab väljaanne teema kokku.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Kas Tallinn on droonirünnakuks valmis
Rosteh esitleb foorumil "Armia-2018" rekordarvul uusi relvi
Uus pommituslennuk Tu-22-M3M kasutab tehisintellekti
Tagid:
relvastus, relvajõud, Venemaa

Peamised teemad