06:00 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Uudised
lühendatud link
73 0 0

Seitse Eestist Euroopa Parlamenti valitud saadikut võivad riigi heaks paljugi ära teha, kui nad teevad koostööd ja üksteist usaldavad, ütles Euroopa Parlamenti tagasi valitud Yana Toom.

TALLINN, 27. mai - Sputnik. Telesaates "Tere hommikust, Tallinn!'" Euroopa Parlamendi valimistulemusi kommenteerides märkis Yana Toom, et madal valimisaktiivsus oli seaduspärane – alles toimusid Riigikogu valimised ja inimesed olid lihtsalt väsinud. Ka valimiste tulemused ei osutunud üllatuseks. "Nagu reitingud ennustasid, nii ka läks," ütles Yana Toom. 

Euroopa Parlamendi saadik ja keskerakondlane Yana Toom
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eurosaadiku hinnangul saavad Eesti esindajad oma väiksele hulgale vaatamata Euroopa Parlamendis paljugi ära teha. "Seitse* saadikut tähendab jõudu, kui me koostööd teeme. Tegelikult saame me palju korda saata, kui me üksteist toetame ja oma riigi huvides head lobitööd teema. Selleks tuleb üksteist usaldada, kuid usaldus ei teki otsekohe," väitis Toom.

Eurosaadiku sõnul on tal lihtsam ette kujutada koostööd reformierakondlaste Andrus Ansipi ja Urmas Paeti kui uute saadikutega, kes ei ole veel valimistest "maha jahtunud" ja kel pole mingit kogemust.

Europarlamendi valimised: kas Eesti sotsioloogide ennustused täituvad >>

Küsimusele, milliseid probleem tuleb Eesti eurosaadikutel esmajärjekorras lahendama asuda, vastas Toom: "Siin valib igaüks omal äranägemisel. Minu jaoks on selleks sotsiaalne ebavõrdsus Euroopa Liidu riikides, sotsiaalsed õigused, Euroopa alampalk ja pensionid, internetivabadus ja kogu rahvusvähemusi puudutav teemadering." 

Tütarlaps Euroopa Parlamendi peakorteri juures Brüsselis.
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Yana Toom sai valimistel 27 003 valija toetuse, parandades oma 2014. aasta tulemust, mil ta sai 25 251 häält.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, võttis 26. mail toimunud Euroopa Parlamendi valimistel võitis Reformierakond, mida toetas üle 26% kõigist valijahäältest. Järgnevad sotsiaaldemokraadid (23%), Keskerakond (14%), EKRE (12,7%) ja erakond Isamaa (10%).

Euroopa Parlamendis hakkavad Eestit esindama sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand, kes kogus rekordarvu hääli – 65 559, reformierakondlane Andrus Ansip (41 006) ja tema erakonnakaaslane Urmas Paet (30 010), Keskerakonna liige Yana Toom (27 003), EKRE liige Jaak Madison (22 823) ja sotsiaaldemokraat Sven Mikser (2886).

* Suurbritannia lahkunumiseni Euroopa Liidust, on Eestil Euroopa Parlamendis kuus kohta. Seitsmes liige asub tööle pärast Brexitit.

Samal teemal

Yana Toom sõitis jälle Süüriasse
Eurosaadik Yana Toom pöördus kaebusega portaali Delfi vastu Pressinõukogusse
Yana Toom: "pomm" Eesti poliitikas pidi varem või hiljem lõhkema
Tagid:
Yana Toom, Euroopa Parlament, valimised, EL

Peamised teemad