01:35 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
120 0 0

Peaminister Jüri Ratas arutas esmaspäevasel kohtumisel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga Eesti ja NATO koostööd ning alliansi edasisi samme heidutuse tugevdamisel.

TALLINN, 28. mai — Sputnik. Ratase sõnul on Eesti vankumatult pühendunud julgeoleku tagamisele ning oma kaitsevõime arendamisele, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo

"Hoiame ka edaspidi oma kaitse-eelarve vähemalt kahe protsendi tasemel SKPst. See annab meie kaitsevaldkonna arenguks stabiilse aluse ja võimaldab panustada nii meie regiooni kui ka rahvusvahelisse julgeolekusse, olgu see siis Afganistanis, Malis või mujal," ütles Ratas. 

NATO tähistas tänavu oma 70. aastapäeva ja Eestil täitus 15 aastat alliansi liikmena. "Kogu selle aja on toetus NATOle püsinud kõrge ja see on märk meie kõigi heast tööst Eesti ning ka kõigi liitlaste julgeoleku kindlustamisel," lisas peaminister.

"NATO on Euroopa julgeoleku arendamisel teinud viimastel aastatel mitmeid olulisi samme. Organisatsiooni kohandumine, sealhulgas heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamine peab jätkuma ning palju tööd selleks seisab veel ees. Heidutus ning liitlaste ühtsus ja solidaarsus on parim viis rahu tagada," märkis Ratas.

Stoltenberg ja Ratas rääkisid lisaks aasta lõpus Londonis toimuvast NATO kohtumisest, NATO ning ELi kaitsekoostööst.

Venemaa juhtkond on korduvalt öelnud, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei lähe kunagi ühelegi NATO riigile kallale, kõik väited Venemaa võimaliku "agressiooni" asjus on aga vaid ettekäändeks alliansi sõjalise kohaloleku suurendamiseks Venemaa piiride ääres.

Ratas kohtub ka Junckeri ja Tuskiga

Teisipäeval kohtub peaminister Jüri Ratas Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga, et rääkida Eesti uue valitsuse plaanidest ning päevakajalistest teemadest ELis. Samuti tulevad arutlusele ELi järgmise viie aasta olulised sihid ning liidu järgmine eelarvekava, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo

Teisipäeva õhtul osaleb peaminister Ratas ELi liikmesriikide juhtide kohtumisel, et arutada ühiselt Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi. Samuti on kõne all Euroopa Liidu institutsioonide tulevaste juhtide ametisse nimetamise protsess.

26. mail toimunud Euroopa Parlamendi valimistel võitis Eestis Reformierakond, mida toetas üle 26% kõigist valijahäältest. Järgnevad sotsiaaldemokraadid (23%), Keskerakond (14%), EKRE (12,7%) ja erakond Isamaa (10%).

Euroopa Parlamendis hakkavad Eestit esindama sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand, kes kogus rekordarvu hääli – 65 559, reformierakondlane Andrus Ansip (41 006) ja tema erakonnakaaslane Urmas Paet (30 010), Keskerakonna liige Yana Toom (27 003), EKRE liige Jaak Madison (22 823) ja sotsiaaldemokraat Sven Mikser (2886).

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
Jens Stoltenberg, NATO, Eesti, Jüri Ratas

Peamised teemad