07:57 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Uudised
lühendatud link
59 0 0

Me oleme harjunud Eestist mõtlema kui digiriigist, kuid äsjase uuringu andmetel töötab Riias IT-valdkonnas palju rohkem inimesi kui Tallinnas ning ka palgad on seal kõrgemad.

TALLINN, 29. mai — Sputnik. Rahvusvahelise IT-koolitusettevõtte Software Development Academy tellitud uuringu kohaselt töötab enamik Balti riikide IT-sektori spetsialistidest praegu Riias, kokku üle 10 000 inimese, vahendab Geenius. Teist kohta hoiab ​​Tallinn, kus on hõivatud üle 8000 IT-spetsialisti.

Võrreldes teiste Balti pealinnadega on Vilniuses IT-sektori töötajate arv kolm korda madalam, 2800 töötajat. Leedu suuruselt teine linn Kaunas on aga IT-tööhõive poolest kaks korda suurem kui Vilnius ja hoiab Baltikumis kolmandat kohta Riia ja Tallinna järel. Kaunases töötab IT-valdkonnas 5500 inimest.

Samas näitab Leedu selles sektoris kõige kiiremat kasvu, kuna Vilniuse ja Kaunase ülikoolid valmistavad ette enamiku uutest IT-spetsialistidest Balti riikides.

"Riia on piirkonna suurim linn, seega on selge, et seal on ka IT-keskused ja valdkonna ettevõtete kontsentratsioon suurim, sealhulgas sellised hiiglased nagu Accenture ja Tieto," ütles Mazur.

Kus Eestis üle kahe tuhande euro palka makstakse >>

Tallinnas on tema sõnul kogu sektori kasvu vedanud Skype ja sellest välja kasvanud ettevõtmised. Leedu koolitab praegu välja suurt hulka kõrge kvalifikatsiooniga spetsialiste, IT-sektor kasvab riigis kiiresti ja suured rahvusvahelised ettevõtted näevad seda, lisas Mazur.

Uuring näitas, et kõigi Balti riikide puhul on nõudlus IT-spetsialistide järgi väga kõrge. Pakkumises olevast 800 vabast IT-sektori töökohast on kolmandik suunatud uutele koolilõpetajatele ehk juuniorarendajate tasemele.

Software Devolopment Academy uuringuandmed näitasid ka, et kuigi Java ja Javascript jäävad kõige populaarsemateks programmeerimiskeelteks, kasvab vajadus ka teisi programmeerimiskeeli valdavate töötajate järele.

Mitmed maailma maad, sealhulgas ka Euroopas, muutuvad digitaaltehnoloogiate juurutamisel liidriteks, tuues globaalse võrgu võimalused ühiskonna kõigisse valdkondadesse, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor mullu sügisel. 

Ekspertide hinnangul on maailma absoluutseks juhiks jätkuvalt Lõuna-Korea, kusjuures temast jääb maha väike rühm "EL lemmikuid". Eesti paraku nende hulka ei kuulu, kuigi positsioneerib end ühena digimaailma juhtidest.

Samal teemal

Venemaa kogemus: IT-spetsialiste on võimalik välismaalt tagasi saada
Eesti toetab e-valitsemise arengut Aafrika riikides
Belgia küberturbeteenistus seadis Eesti ametivennad tobedasse valgusesse
Tallinn aitab Rwandas arendada digiühiskonda
Tagid:
Läti, Riia, Eesti, Balti riigid, arvuti, IT, digi

Peamised teemad