07:42 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
8410

Mida varem riik kodaniku kätte saab, seda tõenäolisemalt ta ajateenistuse läbib.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem tõdes antud intervjuus, et plaan tõsta aastaks 2022 ajateenijate arv 4000 nooreni pole realistlik, vahendab ERR.

"Me tõenäoliselt ei saavuta seda. See arv ei saa kasvada muudetud diagnooside ja kriminaalse minevikuga inimeste arvelt või selle arvelt, et võtame sisse vähemharituid. See saab kasvada ainult sel juhul, kui ajateenistuse lõpetanud reservväelased kujundavad kutsealuste hulgas positiivset arvamust. Me pingutame. Ma arvan, et me saavutame selle eesmärgi 2023 või 2024," rääkis Herem.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud viitega Kaitseväe peastaabile, et Teadurid kaitseväe ühendatud õppeasutustest, Tartu ülikoolist ja Tervise Arengu Instituudist avaldasid 2016. aasta pilootuuringu tulemused ajateenijate hoiakute, tervise ja käitumise muutumisest ajateenistuse käigus. 

Tartu ülikooli teadur Kairi Kasearu ütles tookord: "Uuringu põhjal on ajateenistuses kolmandik selliseid, kes on hästi motiveeritud, nende hoiakud on ajateenistust pooldavad ja nad on positiivselt meelestatud. Sellised ajateenijad on pigem nooremad". Järelikult ülejäänud kahel kolmandikul sellist meelestatust pole.

Samuti on Sputnik eesti kirjutanud, et Riigikogu andis seadusega võimaluse peatada ajateenistusest ja Kaitseväe õppekogunemisest kui põhiseadusest tuleneva kohustuse täitmisest kõrvalehoidjatele väljastatud õiguste ja lubade kehtivust või väljastamist. 

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Kadedus ei ole patt: Eesti kaitseväe aastaraamat tunnustas Venemaa sõjalisi edusamme
Naiste ajateenistus laieneb
Ajateenija lapse toetus tõuseb kuus korda
Ajateenija sai granaadiplahvatuses vigastada
Tagid:
Martin Herem, kaitsevägi, ajateenistus

Peamised teemad