22:07 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Uudised
lühendatud link
USA raketirünnak Süüria õhujõudude baasile (17)
102 0 0

Süüria meedia teatas inimohvritest Iisraeli poolt Süüria relvajõudude rajatistele Damaskuse ja Quneitra provintsides tehtud õhurünnakutes.

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Iisraeli õhujõudude rünnaku ohvriks Süüria territooriumile langesid kolm inimest, veel seitse said vigastada. Iisraeli võimude sõnul oli Süüria vastu suunatud rünnaku põhjuseks väidetavalt kahe Süüria mürsku tulistamine Hermoni mäe suunas Golani kõrgendikel Iisraeli kontrollitavas osas. 

Iisraeli Merkava tankid õppustel Golani kõrgustikulль.
© Sputnik / Пресс-служба ВС Израиля

Iisraeli kaitseväe pressiteenistus teatas, et õhurünnak sooritati ühe Süüria relvajõudude õhutõrje ja kahe suurtükiväepatarei pihta. Seoses Iisraeli sõjaväelaste meetmetega teatas Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu, et andis julgeolekujõududele käsu "otsustavateks sammudeks".

"Me ei kavatse taluda meie territooriumi tulistamist ja reageerime suurte jõududega mistahes meie vastu suunatud agressioonile," edastab RIA Novosti osa Netanyahu avaldusest viitega valitsuse kantseleile.

Süüria ähvardas vastuseks Iisraeli õhurünnakutele Tel Avivi lennujaama sihikule võtta >>

Varem teatas Süüria riiklik uudisteagentuur SANA, et Iisrael ründas Quneitra ja Damaskuse provintsis paiknevaid rajatisi. Väljaanne täpsustas, et õhurünnak tehti pühapäeval, 2. juunil kell 3:22.

Iisraeli agressiooni ohvriks olid SANA teatel kolm Süüria armee sõjaväelast ja veel seitse said erineva raskusastmega vigastusi. See ei ole esimene kord, kui Iisraeli ametivõimud on andnud käsu Süüria territooriumi rünnata. Nii on Sputnik Eesti kirjutanud, et Iisraeli sõjavägi ründas jaanuari keskel Süüriat kaks päeva järjest.

Tookord tulistasid Iisraeli õhujõudude lennukid rakettidega nii Liibanoni õhuruumist kui ka Iisraeli Galilea piirkonna põhjaosast ja Kinnereti järve piirkonnast. Õhurünnaku tagajärjel said surma neli Süüria sõdurit ja kuus said vigastada.

Teema:
USA raketirünnak Süüria õhujõudude baasile (17)

Samal teemal

Fragmendid koalitsiooni tiibrakettidest, mille Süüria õhutõrje alla tulistas
Venemaa seisukoht on muutumatu: Il-20 hukus on süüdi Iisrael
Iisrael: USA vägede Süüriast väljaviimist pole vaja üle dramatiseerida
Iisrael pommitas Gaza sektorit
Tagid:
ohvrid, õhurünnak, Süüria, Iisrael

Peamised teemad