09:42 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Uudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
51 0 0

Koktebel Jazz Party ei ole ainult maailmatasemel jazz, see on tõeline vabadus, mis loob muusika, mere, keha ja hinge ühtse harmoonia.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Korralduskomitee alustas meedia akrediteerimisportsessi Rahvusvahelisele džässfestivalile Koktebel Jazz Party, mis toimub 23.-25. augustini Krimmi poolsaarel Koktebelis.

Taotluse võite esitada festivali kodulehel. Akrediteerimine annab õiguse festivali kajastada, pressikeskust kasutada, ajakirjandusüritusi külastada, kontsertide ajal lava ees viibida, samuti kasutada Simferoopol-Koktebel-Simferoopoli eritransporti kõikidel ürituse päevadel. Festivali ajal saab meedia kasutada ka "kuuma liini".

Prantsusmaal peab üha rohkem inimesi Krimmi Venemaa osaks >>

Koktebel Jazz Party (KJP) tekkis 2003. aastal Koktebel jazzi looja, ajakirjaniku Dmitri Kisseljovi eraalgatusena. Väike Krimmi küla andis oma nime festivalile, mis on tänapäevaks maailma jazzfestivalide nimekirjas väärika koha hõivanud.

Korraldajad hoiavad traditsiooniliselt tähtesinejate nimed viimase hetkeni salajas. Aastate jooksul on festivali külastanud legendaarne džässitrummar Jimmy Cobb (USA), parima Ladina-jazzi albumi eest Grammy auhinna võinud Gonzalo Rubalcaba (Kuuba), uus-jazzi tähed Club Des Belugas (Saksamaa), unikaalne saksofonist Robert Anchipolovsky (Iisrael). KJP-2017 külaliseks oli president Vladimir Putin.

Президент РФ Владимир Путин во время посещения фестиваля Koktebel Jazz Party 2017
© Sputnik / Владимир Астапкович
KJP-2017 külaliseks oli president Vladimir Putin

Koktebel Jazz Party ei ole ainult maailmatasemel jazz, see on tõeline vabadus, mis loob muusika, mere, keha ja hinge ühtse harmoonia. Festivali korraldab "Krasnõi Kvadrat" meediagrupp. Alates 2014. aastast on Koktebel Jazz Party't toetanud Vene Föderatsiooni Kultuuriministeerium. Festivali muusikapartneriks on Raadio JAZZ.

Krimmi Vabariik Venemaa koosseisus moodustati 18. märtsil 2014. aastal samal päeval allkirjastatud lepingu alusel Krimmi ühendamise kohta Venemaaga.

Zahharova: Eestil tasub omaks võtta, et Krimm on Venemaa oma >>

Sellele eelnes ülekrimmiline referendum, kus piirkonna Venemaaga taasühinemise poolt hääletas 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest. Moskvas on korduvalt rõhutatud, et küsimus Krimmi poolsaare kuuluvusest on igaveseks suletud.

Pärast seda, kui Krimm ja Sevastoopol ühinesid Venemaaga, sai peamiseks ülesandeks poolsaare infrastruktuuri arendamine. Viie aasta jooksul investeeriti Venemaa Föderatsiooni eelarvest suurtesse taristuprojektidesse Krimmis sadu miljardeid rublasid.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
akrediteering, festival, Krimm

Peamised teemad